Duże zmiany na ul. Potockiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

29-11-2017

Duże zmiany na ul. Potockiej

Nowa nawierzchnia jezdni, uspokojenie ruchu, azyle na przejściach dla pieszych, uporządkowanie parkowania – to tylko niektóre zmiany, jakie w najbliższych tygodniach pojawią się na ul. Potockiej. W najbliższy weekend, jeżeli pozwoli pogoda, planujemy wymianę nawierzchni jezdni.

Ulica Potocka to jedna z głównych dróg Żoliborza. Łączy ze sobą ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza. Jednocześnie, wzdłuż Potockiej znajdują się bloki mieszkalne. Z tego powodu pełni ona kilka funkcji (ruch międzyosiedlowy i ruch lokalny). Projektując zmiany w organizacji ruchu, musieliśmy wziąć to pod uwagę.

W ramach zaplanowanych prac ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza zyska nową, równą nawierzchnię jezdni. Aby remont był trwalszy, kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką. Jeśli pogoda pozwoli, te prace zaplanowaliśmy na najbliższy weekend. Początek robót już w piątek o godz. 22.00 a zakończenie w poniedziałek o godz. 04.00.

Nowy asfalt to dopiero początek prac. Sukcesywnie, w kolejnych tygodniach, na tym odcinku będziemy wprowadzać zmiany w organizacji ruchu, które zmienią charakter ulicy. Pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Marii Kazimiery pojawią się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe. Wzdłuż całej ulicy uspokoimy ruch poprzez wybudowanie pasów z kostki kamiennej (wzdłuż osi jezdni i poprzecznych). Na trzech istniejących przejściach powstaną azyle, dzięki którym piesi zyskają bezpieczną przestrzeń. Uniemożliwimy nielegalne parkowanie montując słupki blokujące i zabudowując powierzchnię wyłączoną z ruchu (m.in. na skrzyżowaniu z ul. Marii Kazimiery i przy ul Bieniewickiej). W zamian wyznaczymy pasy i zatoki postojowe. U zbiegu z ul. Bieniewicką dobudujemy brakujący chodnik i wyznaczymy nowe przejście dla pieszych. Pojawi się też zatoka postojowa na 8 samochodów. Na całym odcinku jezdnia zyska też nowe krawężniki.

Zmiany w organizacji ruchu będziemy wprowadzać sukcesywnie, w kolejnych tygodniach. W czasie tych prac ulica będzie otwarta dla ruchu. Mogą pojawić się miejscowe wygrodzenia i utrudnienia.

Weekendowe objazdy

W związku z weekendowym frezowaniem ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza będzie zamknięta dla ruchu. Połączenia z ul. Potocką nie będą miały ulice: Urzędnicza, Szczepanowskiego, Bieniewicka, Drużbackiej i Marii Kazimiery. Równocześnie, na wysokości skrzyżowania z ul. Potocką wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości zachodniej jezdni ul. Mickiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Słowackiego – pl. Wilsona – Mickiewicza lub Słowackiego – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach.

Powered by Projectic.pl