Dylatacje wiaduktu mostu Poniatowskiego do wymiany - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

10-07-2024

Dylatacje wiaduktu mostu Poniatowskiego do wymiany

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, przygotowujemy się do wymiany dylatacji wiaduktu mostu Poniatowskiego. Pierwszy etap prac rozpocznie się już w piątek, 12 lipca, od jezdni w kierunku centrum. Otwarty będzie jeden pas.

Trwa remont konstrukcji wiaduktu mostu Poniatowskiego. Piesi powinni pamiętać, że zamknięty jest chodnik po południowej stronie wiaduktu od Muzeum Wojska Polskiego do ulicy Kruczkowskiego.W ramach przetargu, który przygotowywaliśmy na te roboty, zastrzegliśmy prawo opcji, pozwalające nam zlecić wymianę dylatacji na wiadukcie. Roboty zostały zaplanowane na wakacje, dzięki czemu uda się uniknąć dużych utrudnień.

Kilka etapów

Prace lada chwila ruszą – pierwszy etap robót rozpocznie się w piątek, 12 lipca, około godziny 5:00. Zamknięty zostanie lewy pas nitki w kierunku centrum, od węzła z Wisłostradą do stacji PKP Powiśle. Przejezdny będzie prawy pas. W czasie prac nie będzie tu buspasa.

W drugim etapie roboty przeniosą się na prawy pas, a kierowcy pojadą pasem bliżej torowiska tramwajowego. W obu etapach kierowcy jadący od Pragi-Południe zjadą z mostu Poniatowskiego na Wisłostradę. Także wjazd z Wisłostrady na wiadukt w kierunku centrum będzie odbywał się bez przeszkód. W kolejnym etapie zamknięty będzie chodnik po północnej stronie wiaduktu. Następnie roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Pragi-Południe.

Wyrobimy się przez wakacje

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny z punktu widzenia transportu i komunikacji jest most Poniatowskiego. Dlatego termin wykonania robót nie jest przypadkowy. Chcemy, aby zakończyły się one jeszcze w wakacje, co pozwoli uniknąć paraliżu komunikacyjnego.

Podzielenie prac na trzy etapy również pozwoli zminimalizować utrudnienia.

 

Powered by Projectic.pl