E-kontrola – bilans stycznia - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

04-02-2020

E-kontrola – bilans stycznia

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania e-kontroli. Od 7 do 31 stycznia nasze samochody skontrolowały ponad 100 tys. pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Pojazdy ZDM przeznaczone do e-kontroli.

Pierwszy miesiąc funkcjonowania systemu był dla nas kluczowy. Przez ten czas mogliśmy wyłapać ewentualne błędy i je wyeliminować. Na szczęście styczeń nie przyniósł żadnych problemów, a nasze dwa elektryczne samochody skontrolowały w sumie 102 934 pojazdów. Kontrola oznacza sfotografowanie pojazdu minimum dwa razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostały automatycznie usunięte.

Nasze działania przynoszą pierwsze efekty. W porównaniu do stycznia 2019 roku wpływy z opłat za postój wzrosły o 12 proc. Niestety, wielu kierowców opłat próbuje unikać. Po systemowej weryfikacji wystawiono dla takich kierowców 12 196 wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej. W tym samym czasie nasze piesze patrole wystawiły 18 043  dokumentów opłaty dodatkowej. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie stale spadać a kierowcy z czasem coraz rzadziej będą unikać ponoszenia opłat. Należy pamiętać, że pieniądze z SPPN są przeznaczane na dalszy rozwój naszego miasta.

O wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej nie muszą martwić się osoby, które opłaciły postój, posiadają abonament mieszkańca lub kartę N+. System automatycznie „wyrzuci” jedynie numery rejestracyjne pojazdów, których kierowcy nie zapłacili za parkowanie. Pozostałe numery są automatycznie kasowane.

Z uwagi na wiele pytań kierowanych przez mieszkańców i media postanowiliśmy stworzyć film, który szczegółowo wyjaśnia zasadę działanie systemu. Więcej o e-kontroli pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

 

 

Powered by Projectic.pl