ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
09-01-2017

Elektryczne auta dla ZDM

Zarząd Dróg Miejskich walczy z zanieczyszczeniem powietrza, zaczynając od siebie. Konsekwentnie odmładzamy flotę pojazdów służbowych, pozbywając się tych wysokoemisyjnych, zachęcamy też pracowników do korzystania z komunikacji miejskiej. Zdecydowaliśmy się także – na razie pilotażowo – na zakup samochodów elektrycznych.

Ochrona środowiska to jeden z naszych priorytetów. Z uwagi na charakter zadań, którymi się zajmujemy, nie możemy całkowicie zrezygnować z używania samochodów służbowych. Możemy jednak staranniej planować ich wykorzystywanie, co konsekwentnie robimy.    

Na bieżąco odmładzamy naszą flotę, pozbywając się wiekowych, mocno wyeksploatowanych i wysokoemisyjnych aut. W ich miejsce kupujemy nowe pojazdy, które spełniają rygorystyczne parametry emisji spalin. Zachęcamy tych pracowników, którzy nie potrzebują auta do codziennej pracy, aby korzystali z komunikacji miejskiej. Decyzją dyrektora ZDM mogą oni otrzymać dofinansowanie do zakupu biletów (wycofujemy się za to z dofinansowania kosztów paliwa). 

Kolejnym krokiem, który podjęliśmy jest – na razie pilotażowo – zakup dwóch samochodów elektrycznych. W rozstrzygniętym przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Renault Polska Sp. z o.o., która dostarczy nam dwa egzemplarze modelu Zoe.

Samochody będą mieć w pełni elektryczny napęd i automatyczną skrzynię biegów. Co ważne, będą też przystosowane do ładowania we wszystkich dostępnych obecnie w Polsce terminalach oraz w tradycyjnym gniazdku domowym. Samochody pojawią się w ZDM do końca marca. Jeśli sprawdzą się w codziennej pracy, być może zdecydujemy o zakupie kolejnych aut na prąd.

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie