Frezowanie plus. Czas na asfaltowanie na Odyńca - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

02-08-2022

Frezowanie plus. Czas na asfaltowanie na Odyńca

W czwartek, 4 sierpnia, rozpocznie się wymiana nawierzchni na ul. A. E. Odyńca na odcinku między al. Niepodległości a ul. Puławską. Fragment ten będzie zamknięty, a kierowcy pojadą objazdami. Trasy zmienią również autobusy.

Remont ul. A. E. Odyńca trwa od połowy lipca. Do tej pory wykonawca koncentrował się na remoncie chodników i układaniu nowych krawężników. Prace z tym związane właśnie się zakończyły, co oznacza, że można przystąpić do asfaltowania.

Zamknięcie ulicy

Wymiana nawierzchni jezdni rozpocznie się w czwartek, 4 sierpnia, ok. godz. 8. Ul. A. E. Odyńca zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od al. Niepodległości do ul. Puławskiej. Na całym odcinku wprowadzony będzie zakaz parkowania.

Dojazd do posesji możliwy będzie wyłącznie w czasie usuwania istniejącej nawierzchni oraz regulacji studzienek. W trakcie układania nowego asfaltu obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się. Wykonawca poinformuje mieszkańców odpowiednio wcześniej o terminie tych robót.

Podobnie będzie z dojazdem do ul. J. Czeczota, która na czas prac przestanie być jednokierunkowa. Wjazd i wyjazd w tę ulicę z ul. A. E. Odyńca możliwe będą od strony al. Niepodległości. Przy ulicy J. Czeczota nie będzie można zaparkować.

Kierowcy i autobusy na objazdach

Objazd utrudnień wyznaczono al. Niepodległości do ul. A. Malczewskiego i Puławskiej. Dopuszczona zostanie możliwość skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. A. Malczewskiego – urządzony zostanie osobny pas do tego manewru.

Zamknięte skrzyżowanie ulic I. Krasickiego i A. E. Odyńca kierowcy będą mogli objechać ul. A. Malczewskiego, al. Niepodległości, ul. Racławicką i Kazimierzowską lub ul. Ursynowską, Puławską i A. Malczewskiego.

Od czwartku, 4 sierpnia, do niedzieli, 7 sierpnia, autobusy obsługujące linie nr 141 i 172 będą kursowały ul. A. Malczewskiego i al. Niepodległości.

Przejścia dla pieszych będą otwierane naprzemiennie – zgodnie z postępem prac. Ruch kołowy na ul. A. E. Odyńca zostanie przywrócony w poniedziałek, 8 sierpnia, od wczesnych godzin porannych.

 

Będzie nowa zieleń

Na ul. A. E. Odyńca pracowaliśmy już jesienią 2020 r. Chcąc poprawić komfort pieszych, przenieśliśmy parkowanie na jezdnię, a także wyznaczyliśmy jedną nową zebrę. Tegoroczne roboty mają zdecydowanie szerszy zakres, bo poza wymianą nawierzchni i remontem chodników obejmują wzbogacenie ulicy o dodatkową zieleń. W miejscu stref wyłączonych z ruchu przed przejściami dla pieszych i przystankami powstaną ogrody deszczowe. Łącznie będzie ich osiem – wszystkie w północnej części ulicy. Wszelkie prace na ul. A. E. Odyńca zakończą się we wrześniu.

Ważne

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Więcej remontów

Wakacje to bardzo dobry czas na przeprowadzanie remontów i prac konserwacyjnych. Sprzyja temu pogoda, długi dzień, a także – co najważniejsze – zmniejszony ruch na drogach. Dlatego m.in. wymieniamy nawierzchnię na ciągu ulic B. Czecha i Trakt Brzeski oraz remontujemy fragment ul. Chodeckiej (przy okazji większych zmian na pobliskiej ul. Kondratowicza), zaś już zakończyliśmy asfaltowanie na ul. Rzędzińskiej. Ponadto trwają prace związane z budową dwóch rond w Wawrze (na skrzyżowaniach ul. Kadetów z ulicami Poprawną i H. Łasaka), a niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Starzyńskiego od ul. Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba – wyremontujemy tam chodnik, wybudujemy drogę dla rowerów i wyposażymy w sygnalizację świetlną przejście dla pieszych przez zjazd na ul. Szwedzką.

Powered by Projectic.pl