Frezowanie ul. Opłotek. Nowa nawierzchnia w środę - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

25-10-2021

Frezowanie ul. Opłotek. Nowa nawierzchnia w środę

Rozpoczęliśmy wymianę nawierzchni na bielańskiej ul. Opłotek. Nowy asfalt położymy na całej długości drogi. Prace prowadzimy przy całkowitym zamknięciu jezdni dla ruchu.

Wjazd na ul. Opłotek jest niemożliwy od dziś (25 października), od godz. 6 rano. Zakończenie prac planujemy na środę wieczorem (pierwotnie miały potrwać do środy rano). Roboty zaczęliśmy od frezowania starego, wyeksploatowanego asfaltu. Następnym krokiem będzie czyszczenie nawierzchni i skropienie jej emulsją asfaltową, aby połączyła warstwę wiążącą. Potem ten proces powtórzymy podczas układania warstwy wierzchniej – ścieralnej. Ostatnim etapem będzie malowanie oznakowania poziomego i usunięcie znaków pionowych oraz wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem. 

Ulica zyska nową nawierzchnię na całej długości, czyli między ulicami Wólczyńską a Palisadową. Do czasu zakończenia robót obowiązuje tam zakaz parkowania. Zamknięta jest wlot ul. Burleski, a wjechać na nią i wyjechać z niej można tylko od ul. Wóycickiego. W ul. Opłotek nie można skręcić z ulic Wólczyńskiej i Palisadowej. Na skrzyżowaniu ul. Palisadowej z ul. Opłotek nastąpiła zmiana pierwszeństwa przejazdu.

 

Objazdy i komunikacja 

Kierowcy poruszają się objazdem ulicami Wólczyńską, Wóycickiego i Palisadową. Piesi mogą korzystać z przejścia dla pieszych przez frezowaną ulicę podczas przerw w pracach. 

Autobusy linii nr 250 oraz linii cmentarnych C09 i C40 jeżdżą objazdem ulicami Wólczyńską i Wóycickiego. Nie funkcjonują przystanki „Opłotek 01” i „Opłotek 02” oraz „Palisadowa 01” i „Palisadowa 02”. W zamian pasażerowie mogą skorzystać z przystanków zastępczych Cm. Północny-Brama Płd. 43 i 44, na ul. Wólczyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wóycickiego.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl