Frezowanie ulicy Idzikowskiego już za nami - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-12-2021

Frezowanie ulicy Idzikowskiego już za nami

Frezowanie, czyli szybka wymiana wierzchniej warstwy drogi. W miniony weekend w ten sposób nową nawierzchnię zyskała ważna ulica łącząca Dolny i Górny Mokotów.

Wyremontowaliśmy ok. 700-metrowy odcinek od ul. Sobieskiego do ul. Imielińskiej. Prace tradycyjnie prowadzone były w weekend, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Zaczęły się więc w godzinach wieczornych w piątek 3 grudnia i zakończyły wczesnym rankiem w poniedziałek 6 grudnia.

Remont to kolejny etap przygotowań do puszczenia ul. Idzikowskiego nowej linii autobusowej. Trwa jeszcze budowa przystanków autobusowych, a Zarząd Transportu Miejskiego opracowuje optymalny przebieg trasy dla nowej linii. W ramach remontu jezdni zostały tymczasowo zdemontowane progi zwalniające. Zostaną wymienione na inny model, przystosowany do ruchu autobusów.

W ramach osobnego zadania, pochodzącego z budżetu obywatelskiego, na ul. Idzikowskiego został też wyremontowany chodnik oraz wybudowana droga dla rowerów. Wszystkie prace są ze sobą skoordynowane. W przyszłości na tej ulicy będzie również zmodernizowane oświetlenie. Ogólnomiejski programy wymiany opraw oświetleniowych zakłada zastąpienie starych opraw sodowych energooszczędnymi LED-ami na wszystkich ulicach podlegających ZDM, na których to jeszcze nie nastąpiło.

Powered by Projectic.pl