16-05-2018

Frezujemy ulicę Międzyborską

W najbliższy weekend wracamy z remontem nawierzchni jezdni na Pragę-Południe. Prace na ul. Międzyborskiej będą 9. frezowaniem w tym roku.

Frezujemy ulicę Międzyborską

Remont rozpocznie się w piątek, 18 maja od godz. 22.00 i potrwa do poniedziałku, 21 maja do godz. 4.00. Ulica Międzyborska na odcinkach od ul. Stanisława Augusta do al. J. Waszyngtona i od al. J. Waszyngtona do ul. Turbinowej będzie zamknięta dla ruchu. Na zamkniętych odcinkach ulicy zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. Ułożymy 6600 m kwadratowych nowego asfaltu, na długości ok. 750 metrów ul. Międzyborskiej.  Nowa nawierzchnia otrzyma wzmocnienie ze specjalnej siatki, dodatkowo na pasie przejazdowo-postojowym w rejonie przystanku autobusowego Zbaraska 01 zostanie ułożona siatka stalowa. Odtworzymy również oznakowanie poziome.

Na czas remontu wjazd na ul. Międzyborską będzie zamknięty z ulic: Zbaraska, Suchodolska, Walewska, Cyraneczki, Wąwolnicka i T. Sygietyńskiego. Przejezdne będą skrzyżowania Międzyborskiej z ulicami Stanisława Augusta, Turbinową oraz al. J. Waszyngtona.

Objazdy zamkniętych odcinków ul. Międzyborskiej zostaną poprowadzone ulicami: Kinowa – Rozłucka – Turbinowa; al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna – al. Stanów Zjednoczonych – Grenadierów – Spalinowa; Stanisława Augusta – Kinowa; Grochowska – rondo Wiatraczna – al. J. Waszyngtona.

Po zakończeniu frezowania odtworzymy progi zwalniające na ul. Międzyborskiej. Planujemy również wymienić nawierzchnię miejsc postojowych na ul. Spalinowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Międzyborską. Prace na tym odcinku rozpoczną się 21 maja br. i potrwają ok. dwóch tygodni.

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach. Ze względu na technologię prac, roboty muszą być wykonywane całą dobę, także w nocy. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Wymiana nawierzchni ulicy Międzyborskiej jest dziewiątym remontem w tym roku. Wcześniej wyremontowaliśmy ulice: Jana Kazimierza, Krasińskiego, al. Jana Pawła II w rejonie pl. Grunwaldzkiego, odcinek Wału Miedzeszyńskiego między ulicami Fieldorfa a Afrykańską, rondo Dmowskiego, jezdnię serwisową ul. Wołoskiej, skrzyżowanie pl. Krasińskich z ul. Świętojerską. Na ulicy Gniewkowskiej dodatkowo wymieniamy podbudowę jezdni.

Powered by Projectic.pl