Górczewska bardziej dostępna - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-05-2020

Górczewska bardziej dostępna

Rozpoczęliśmy kolejny etap prac przy przebudowie wolskiego odcinka ulicy w rejonie stacji metra Młynów. Powstaje nowe osygnalizowane przejście dla pieszych na wysokości ulicy Tyszkiewicza.

Nowe przejście dla pieszych pomoże lepiej skomunikować ze sobą osiedla mieszkaniowe znajdujące się po północnej stronie Górczewskiej z rejonem Kolonii Wawelberga. Równolegle wykonany zostanie też przejazd rowerowy, który umożliwi wjazd z lokalnych uliczek na dwukierunkową drogę rowerową powstającą po północnej stronie jezdni. 

Przebudowywany przez nas odcinek od ul. Syreny do Młynarskiej zyskuje prawdziwie śródmiejski charakter. Pojawiły się nowe, energooszczędne oświetlenie i zieleń oraz estetyczne, granitowe krawężniki. Po północnej stronie wybudowaliśmy szeroką i bezpieczną drogę dla rowerów, zupełnie nowe są też antysmogowe chodniki, które wyposażyliśmy w udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących. Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać ze specjalnych ramp najazdowych przy miejscach parkingowych oraz pochylni prowadzących do przystanków komunikacji miejskiej.

Prace trwają obecnie na odcinku Płocka – Młynarska. Wykonuje je miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Przewidywany termin ich zakończenia to 30 czerwca. Do użytku został już oddany odcinek od al. Prymasa Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Płocką. 

Na odcinku Syreny – Sokołowska, czyli w bezpośrednim rejonie nowej stacji metra Młynów, przebudowa została wykonana przez spółkę Metro Warszawskie. Również tam powstały udogodnienia dla pieszych. Na wysokości ul. Sokołowskiej piesi mogą przedostać się na drugą stronę ulicy korzystając z nowych przejść podziemnych wyposażonych w windy. Z kolei na wysokości stacji PKP Młynów kolejarze dostosowali wiadukt kolejowej linii obwodowej do ruchu pieszego. Wysiadający z pociągów mogą przekroczyć Górczewską w tym miejscu korzystając z kładki biegnącej wzdłuż torowiska.

Powered by Projectic.pl