Zmieniamy Górczewską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-12-2019

Zmieniamy Górczewską

Pracujemy na ulicy Górczewskiej na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej. Kilka metrów pod ziemią trwa przebudowa odwodnienia ulicy. Toczą się również roboty na powierzchni. Po przebudowie będzie tu bezpiecznie, komfortowo i zielono.

Prace na Górczewskiej rozpoczęliśmy na odcinku od ul. Syreny do Płockiej. Aktualnie przebudowujemy odwodnienie pracując nawet 6 m pod poziomem ziemi. Rozpoczęły się też prace drogowe związane m.in. z wymianą krawężników. W kolejnych etapach już w przyszłym roku realizowane będą: skrzyżowanie Płocka – Górczewska, północna jezdnia ul. Górczewskiej, a następnie jezdnia południowa.

Poprawiamy bezpieczeństwo, wygodę i estetykę

Po przebudowie ulica Górczewska zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Piesi zyskają antysmogowe chodniki spełniające standardy dostępności. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły również korzystać ze specjalnych ramp najazdowych przy miejscach parkingowych oraz pochylni prowadzących do przystanków komunikacji miejskiej. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów.

Z Górczewskiej zniknie buspas, a w jego miejsce po obu stronach pojawią się postulowane przez mieszkańców zatoki parkingowe o nawierzchni z kostki granitowej, szersze chodniki oraz zieleń. Tym samym geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem.

Istotne z punktu widzenia uspokojenia ruchu i bezpieczeństwa jest wytyczenie dodatkowego przejścia i przejazdu rowerowego z sygnalizacją przy ul. Tyszkiewicza oraz przebudowa sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Nowa sygnalizacja będzie wyposażona w automatyczną detekcję oraz zostanie zsynchronizowana z pozostałymi skrzyżowaniami, co spowoduje upłynnienie ruchu. Wzdłuż remontowanego przez nas odcinka pojawi się nowe, energooszczędne oświetlenie i zieleń.

Chcemy również poprawić bezpieczeństwo pieszych na ul. Leszno, która jest przedłużeniem Górczewskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Karolkową budujemy nową sygnalizację świetlną. Prace w terenie dobiegają końca i w najbliższym czasie światła zaczną działać.

Zakończenie przebudowy ul. Górczewskiej planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

 

 

 

Powered by Projectic.pl