Górczewska z nowym asfaltem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

20-06-2022

Górczewska z nowym asfaltem

W miniony weekend zakończyliśmy trwającą ponad tydzień wymianę nawierzchni na ul. Górczewskiej. Nowy asfalt położyliśmy na obu jezdniach na odcinku między ulicami S. Konarskiego a T. Krępowieckiego, czyli w miejscu nie związanym bezpośrednio z budową metra na Bemowie.

Budowa drugiej linii metra na Bemowo zbliża się do mety. Koniec prac pod ziemią wiąże się z ich intensyfikacją na powierzchni. Jednym z ostatnich etapów robót była wymiana nawierzchni, która uległa znacznej degradacji z uwagi na zwiększony ruch pojazdów budowy korytarza podziemnej kolei.

Remont rozpoczęliśmy 10 czerwca i przeprowadziliśmy go w dwóch częściach. Najpierw zajęliśmy się jezdnią południową, prowadzącą w kierunku Śródmieścia – na odcinku od ul. S. Konarskiego do ul. T. Krępowieckiego. Następnie, na tym samym fragmencie, wymieniliśmy nawierzchnię na jezdni północnej (w stronę Bemowa). Aby wydłużyć trwałość nowego asfaltu, wzmocniliśmy go siatką szklaną, ułożoną między warstwami wiążącą a ścieralną.

Prace zakończyliśmy minionej nocy malowaniem oznakowania poziomego oraz usunięciem znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z utrudnieniami w ruchu. Oznakowanie poziome zostało namalowane cienką warstwą farby. Grubowarstwowo będzie wykonane za ok. 2 tygodnie. Jest to standardowa procedura, bowiem na świeżo ułożonej masie oznakowania poziomego nie maluje się grubą warstwą farby.

Powered by Projectic.pl