Goście byli na moście – WOŚP wsparty o 8600 zł - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

28-03-2024

Goście byli na moście – WOŚP wsparty o 8600 zł

Jak zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski, most pieszo-rowerowy na Pragę zostanie otwarty już dziś (28.03) po godz. 18. Na moście mieliśmy jednak wyjątkowych gości, którzy mogli przespacerować się nową konstrukcją jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem. Pan Karol wraz z synem Antkiem oraz Pani Danusia z mężem Marcinem wylicytowali w ramach WOŚP przedpremierowy spacer. Dzięki nim WOŚP został wsparty o 8600 zł. Nasi wspaniali darczyńcy przyłożyli więc swoją cegiełkę do kolejnego rekordowego finału, w którym udało się zebrać ponad 280 mln zł.

Darczyńcy WOŚP na moście pieszo-rowerowym.

W tym roku na licytację nie wystawiliśmy przedmiotu ale przeżycie. Absolutnie wyjątkowe – osoba, a właściwie osoby, które zaoferowały najwyższą kwotę, mogły przespacerować się nowym mostem przez oficjalnym otwarciem.

Rywalizacja między Panem Karolem i Marcinem była niezwykle zawzięta – ostatecznie złożyli identyczne oferty, jednak Pan Karol był „lepszy” o dokładnie 8 sekund.

Po konsultacji ze zwycięzcą, dotarliśmy do Pana Marcina, który „przegrał” licytację i zaoferowaliśmy, aby był drugim człowiekiem na moście. Pan Marcin zgodził się bez wahania i od razu wpłacił na konto WOŚP 4300 zł – dlatego też zorganizowaliśmy dla niego drugi, osobny spacer.

Oznacza to, że na tegoroczny finał orkiestry udało się nam zebrać łącznie 8600 zł! WOŚP zresztą pobił kolejny rekord uzyskując kwotę 281 879 118,07 zł. Nasi wspaniali goście dołożyli do tego sukcesu dużą cegiełkę, za co jeszcze raz dziękujemy!

Antek – pierwszy rowerzysta na moście  

Jako pierwsi, we wtorek, 26 marca, na moście pojawili się Pan Karol wraz z synem Antkiem, który postanowił przyjechać na rowerze. Gdyby traktować stwierdzenie „pierwszy człowiek na moście” w sposób absolutnie dosłowny, to fakt – wcześniej były tam osoby odpowiedzialne za jego budowę, czy te, które brały udział w testach obciążeniowych. Rowerzysty nie było tam jednak żadnego – więc mały Antek może pochwalić się, że jako pierwszy człowiek pokonał nową przeprawę na rowerze. Przed nim nie było nikogo.

Mamy nadzieję, że to doświadczenie pozostanie w jego pamięci na zawsze. Zresztą sądząc po uśmiechach – zarówno Pan Karol, jak i jego syn, zapamiętają tę chwilę na bardzo długo.

Na WOŚP przeznaczymy każdą kwotę

W środę, 27 marca na spacer przyszedł Pan Marcin i Pani Danusia. Małżeństwo zdecydowało się pierwszy raz pokonać przeprawę pieszo, a potem urządzić sobie rowerową przejażdżkę.

Podczas rozmów chcieliśmy podkreślić, jak bardzo podziwiamy ich hojność. Wtedy jednak Pani Danusia krótko skwitowała – na WOŚP przeznaczymy każdą kwotę!

Słowa uznania należą się też Panu Marcinowi, który przedpremierowy spacer po moście wylicytował z okazji urodzin Pani Danusi. Pozazdrościć takiego męża!

Sesja zdjęciowa, upominki i ekspert

Tak jak zapowiadaliśmy, na moście obecni byli fotograf oraz osoby, które o konstrukcji mostu wiedzą wszystko. Nasi goście otrzymali więc profesjonalną sesję zdjęciową i mogli zadawać każde nurtujące ich pytanie.

Na koniec przekazaliśmy zestaw upominków od ZDM – m.in. pamiątkowy plakat, kubek czy kolorowe skarpetki.

Jesteście wielcy

Marzyło się nam, aby kwota zebrana w ramach licytacji odpowiadała kilku długościom mostu, który ma 452 m – tymczasem, udało się uzbierać niemal 20-krotnie więcej! W żadnym wypadku nie jest to nasza zasługa – podziękowania i słowa pochwały należą się naszym darczyńcom. Jesteście wielcy – dziękujemy w imieniu ZDM i WOŚP.

Siema!

Powered by Projectic.pl