Ruszył piąty sezon Veturilo - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

26-02-2016

Ruszył piąty sezon Veturilo

Piąty sezon Veturilo rozpoczęty. Od poniedziałku można już korzystać z miejskich rowerów, które po zimowym przeglądzie i konserwacji trafiły do 204 stacji.

Ponieważ system jest już gotowy, zdecydowaliśmy o jego uruchomieniu już dziś, 29 lutego. Rowery można wypożyczać od rana. Choć system działa dopiero kilka godzin, operator zanotował już kilkadziesiąt wypożyczeń.

Firma Nextbike rozpoczęła rozwożenie rowerów w piątek wieczorem. Sprzęt był w trybie ciągłym przygotowywany przez dwóch serwisantów. W sumie do 204 stacji zostanie dostarczonych 3039 rowerów. Obecnie z magazynu wyprowadzane są ostatnie rowery.

Wypożyczyć będzie można też 10 tandemów i 10 rowerków dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (w ramach pierwszej na świecie wypożyczalni rowerków dla dzieci Veturilko).

W 2015 roku z rowerów miejskich korzystało prawie 350 tys. osób. Rowery były wypożyczane średnio co 10 sekund, czyli prawie 2 mln razy, a do grona użytkowników dołączyło 82 658 osób. Łącznie od startu systemu w 2012 r. miejskie rowery wypożyczano ponad 6 mln razy, a w systemie jest prawie 375 tys. użytkowników. 

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu – ruch rowerowy w stolicy stanowi już 3,8 proc. podróży niepieszych w ciągu doby.

Powered by Projectic.pl