Gwiazdkowy prezent rowerowy. Stawiamy wiaty wcześniej niż planowaliśmy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-12-2020

Gwiazdkowy prezent rowerowy. Stawiamy wiaty wcześniej niż planowaliśmy

Poprawiamy komfort rowerzystów. Na Ursynowie rozpoczęliśmy montaż 6 wiat rowerowych przy czterech stacjach metra. Wszystkie powinny zostać ustawione do świąt, a w przyszłym roku wyposażymy je w stojaki. To zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt mieszkańcy zgłosili do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowały za nim 2093 osoby, dzięki czemu został wybrany do realizacji. Prace planowaliśmy rozpocząć wiosną przyszłego roku, jednak okazało się, że możemy je przeprowadzić znacznie wcześniej.

Jest to możliwe w ramach umowy z firmą A2HM Trade na dostawę wiat rowerowych na 90 przyszkolnych parkingach (w ramach realizacji innego zadania z budżetu obywatelskiego). Dzięki niższej niż się spodziewaliśmy cenie wiat, udało się zamówić 10 dodatkowych w ramach prawa opcji. Cztery z nich trafiły dodatkowo do placówek edukacyjnych, zaś pozostałe sześć montujemy na Ursynowie.

Instalacja wiat rozpoczęła się tam w zeszłym tygodniu. Objęła wskazane przez autora projektu i zaakceptowane przez nas sześć lokalizacji przy czterech stacjach metra. Konstrukcje postawione są już w pięciu miejscach:

  • przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-wschodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin,
  • przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin,
  • przy stacji metra Ursynów na wysokości ul. Wiolinowej 12.

Prace w szóstej lokalizacji, czyli przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Natolin właśnie się rozpoczęły. Wiata powinna zostać tam zamontowana do końca tego tygodnia. Do świąt Bożego Narodzenia we wszystkich miejscach będą jeszcze prowadzone drobne prace wykończeniowe.

Ale to nie zakończy realizacji projektu. Do pełni szczęścia trzeba jeszcze część wiat wyposażyć w stojaki rowerowe. Zamontujemy je na początku roku. Każda wiata zmieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów.

Takie zadaszone parkingi będą bardzo przydatne. Znacznie poprawią miłośnikom dwóch kółek komfort korzystania z roweru. Nawet w deszczu czy śniegu będą mogli zaparkować lub przygotować się do drogi w miejscu chroniącym od opadów.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl