III etap remontu Powsińskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

05-07-2018

III etap remontu Powsińskiej

Jezdnia zachodnia gotowa, czas na prace na jezdni wschodniej. W najbliższy weekend wracamy na ul. Powsińską. To trzeci etap prac w tym rejonie. Początek robót w piątek wieczorem.

Zachodnią jezdnię Powsińskiej, na całej długości, wyremontowaliśmy w dwa czerwcowe weekendy. Po krótkiej przerwie czas na remont nawierzchni wschodniej jezdni (w kierunku centrum). Prace w tym etapie obejmą odcinek od ul. Augustówka do ul. św. Bonifacego. To będzie 17. remont w tym sezonie.

Prace rozpoczną się w piątek 6 lipca o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 9 lipca, do godz. 04.00. W 54 godziny sfrezujemy stare warstwy nawierzchni i ułożymy nowe. Asfalt zostanie wzmocniony specjalną siatką, która wydłuży trwałość  prac. Na jezdni odtworzymy oznakowanie poziome.

Patrz na znaki

Na czas prac wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) na remontowanym odcinku będzie wyłączona z ruchu (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Augustówka). Jadący od strony Wilanowa będą mogli dojechać tylko do ul. Łowczej (zostanie na niej wprowadzony ruch jednokierunkowy) i tutaj będą musieli skręcić (dalej będzie możliwy tylko dojazd do posesji).

Ulica Augustówka będzie kończyła się ślepo – wyjazd zostanie poprowadzony objazdem ulicami Statkowskiego i Gołkowską. Wyjeżdżający z ul. Nałęczowskiej będą mogli tylko skręcić w prawo w stronę Wilanowa. Na czas robót połączenie z ul. Powsińską straci również ul. Okrężna (od strony ul. Goczałkowickiej).

Objazd zamkniętego odcinka ul. Powsińskiej zostanie poprowadzony ulicami: al. Wilanowska – Jana III Sobieskiego – św. Bonifacego. Na ul. Powsińskiej i ulicach poprzecznych na przemian zamykane będą przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 108 i 163 oraz nocnej N31 (tylko w kierunku krańca Sadyba) pojadą objazdem ulicami: R. Statkowskiego – Gołkowska – św. Bonifacego. Linia 131 będzie kursowała ul. św. Bonifacego. Autobusy linii 172 i 189 (tylko w kierunku krańców CH BLUE CITY i OS. GORCZEWSKA) pojadą ulicami Nałęczowską i Jana III Sobieskiego. Linia 180 (tylko w kierunku krańca CHOMICZÓWKA) z pętli Wilanów pojedzie al. Wilanowską i dalej ulicami Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego do ul. Powsińskiej.

Ze względu na proces technologiczny, prace muszą być prowadzone także nocą. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki i przepraszamy za utrudnienia.

Powered by Projectic.pl