07-12-2018

Iluminacja świąteczna na Gocławiu – realizujemy budżet partycypacyjny.

Już w sobotę, 8 grudnia, świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę. W tym roku, dzięki inicjatywie mieszkańców, ozdoby pojawiły w kilku się w nowych miejscach.

Iluminacja świąteczna na Gocławiu – realizujemy budżet partycypacyjny.

Główną osią zimowej iluminacji będzie Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacją zostaną też rozświetlone Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.

Iluminacja pojawiła się też w nowych miejscach. W ramach projektu z budżetu partycypacyjnego „Świąteczne dekoracje świetlne na Gocławiu” mieszkańcy Pragi-Południe wybrali trzy miejsca, które ich zdaniem powinny zostać ozdobione. Są to skrzyżowania ulic Fieldorfa z Bora Komorowskiego i Umińskiego oraz Bora Komorowskiego i Abrahama. Projekt ten cieszył się dużym powodzeniem – w głosowaniu zdobył ponad 800 głosów. Montaż iluminacji został już zakończony. Inauguracja świetlnych ozdób na Gocławiu również odbędzie się w sobotę, 8 grudnia, tuż po zapadnięciu zmroku.

Opiekę nad warszawską iluminacją sprawuje Zarząd Dróg Miejskich i Zarząd Terenów Publicznych.

Powered by Projectic.pl