Jaka strefa płatnego parkowania na Mokotowie – raport z konsultacji społecznych - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

08-04-2024

Jaka strefa płatnego parkowania na Mokotowie – raport z konsultacji społecznych

Konsultacje społeczne dotyczące zmian na ulicach Mokotowa w związku z ewentualnym rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego o kolejne części tej dzielnicy trwały od 15 listopada do 15 grudnia 2023 r.

Konsultacje miały na celu poznanie i zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dzielnicy Mokotów dla zaproponowanych rozwiązań projektowych. Naszym głównym celem spotkań z mieszkańcami było wypracowanie i znalezienie optymalnych rozwiązań projektowych, tak aby zmiany w największym stopniu odpowiadały lokalnym potrzebom. Dzięki zaangażowaniu i dyskusji uczestników z projektantami i pracownikami ZDM mieszkańcy dostosowali projekty ulic do swoich potrzeb.

Ponadto, w czasie spotkań mieszkańcy i mieszkanki mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji. Chcieliśmy też przybliżyć zasady korzystania ze strefy i możliwości, jakie mają mieszkające w niej osoby. Konsultacje cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, łącznie otrzymaliśmy ponad 1500 uwag, a w czasie spotkań na żywo oraz online rozmawialiśmy z ponad 500 osobami.

Najważniejsze zmiany jakie zostały wprowadzone w projektach to dodatkowe ulice jednokierunkowe oraz zmiany wprowadzone w na ul. Dąbrowskiego, gdzie zostały zachowane wszystkie miejsca postojowe.

Raport wraz z rekomendacjami zostanie przedłożony Radzie m.st Warszawy, która podejmie decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania.

W przypadku podjęcia przez Radę m.st. Warszawy decyzji o wprowadzeniu SPPN, może ona zacząć funkcjonować najwcześniej na początku 2025 r.

Zapraszamy do zapoznania się treścią raportu i przesłanych uwag oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych.

Powered by Projectic.pl