Jedno ze skrzyżowań w Wilanowie z nową nawierzchnią - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-10-2020

Jedno ze skrzyżowań w Wilanowie z nową nawierzchnią

Były koleiny i ubytki, jest równy asfalt. W miniony weekend zakończyliśmy naprawę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej, Branickiego i Vogla. Prace przeprowadziliśmy w dwóch etapach.

Skrzyżowanie ulic Przyczółkowej, Branickiego i Vogla jest jednym z ważniejszych w Wilanowie. Ponieważ znajduje się na najkrótszej drodze z Warszawy do Konstancina-Jeziorny, to właśnie przez nie codziennie przejeżdżają tysiące samochodów od strony tego miasta i w jego kierunku. Korzystają z niego także mieszkańcy miasteczka Wilanów i mający swoje domy w pobliżu Jeziora Powsinkowskiego.

Ze względu na koleiny i ubytki w niektórych miejscach, postanowiliśmy naprawić nawierzchnię skrzyżowania. Jej wymianę rozpoczęliśmy w piątek, 2 października. Od tego dnia do poniedziałku, 4 października, frezowaliśmy stary i układaliśmy nowy asfalt na zewnętrznych pasach ul. Przyczółkowej oraz wlotach ulic Branickiego i Vogla.

W miniony weekend to samo robiliśmy na wewnętrznych pasach ul. Przyczółkowej. Prace przeprowadziliśmy w dwóch turach ze względu na rozmiar skrzyżowania i ważną rolę komunikacyjną, którą pełni. Dzięki temu kierowcy jadący od strony centrum i Konstancina-Jeziorny, choć musieli liczyć się z utrudnieniami, mieli zapewnioną możliwość przejazdu.

Skrzyżowanie Przyczółkowej, Branickiego i Vogla zyskało nowy asfalt w ramach weekendowych remontów nawierzchni, które realizujemy dosyć często. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w ten sposób naprawiamy kolejne ulice. Od stycznia prace z tym związane przeprowadziliśmy m.in. na ul. Rodziewiczówny, Wybrzeże Gdyńskie, Połczyńskiej, Potockiej (trwa wymiana chodników) czy rondzie Szczepańskiego „Ziutka”.

Powered by Projectic.pl