Jesień na mostach 2014 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-11-2014

Jesień na mostach 2014

Jak co roku wyniki natężenia ruchu na mostach są uzależnione od prac i remontów, które aktualnie są prowadzone na terenie miasta.

 W zależności od tego gdzie są wykonywane modernizacje, wybieramy najdogodniejszą dla siebie przeprawę. Natężenie ruchu na mostach nie zmieniło się znacząco od wiosny tego roku tj. od momentu kiedy przeprowadzaliśmy wiosenne pomiary ruchu. Z powodu prac prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad natężenie ruchu znacząco  zmieniło się na moście Grota – Roweckiego o czym informowaliśmy po przeprowadzeniu wiosennych badań na mostach.

W chwili obecnej to most Siekierkowski jest arterią najczęściej wybieraną przez warszawskich kierowców. W sumarycznym ruchu dobowym 111.442 tys. kierowców pokonuje trasę mostu.(21 proc.). Pomimo remontu Trasy AK i mostu Grota – Roweckiego, przeprawa ta plasuje się na trzecim miejscu i odnotowuje lekki wzrost natężenia ruchu w porównaniu do wiosny tego roku (89.671 pojazdów, co daje 16 proc.).

Na drugim miejscu uplasował się most Łazienkowski z wynikiem 104.643 pojazdów na dobę, na miejscu czwartym – most Marii Skłodowskiej – Curie, którym w sumarycznym ruchu dobowym przemieszcza się 79.457 kierowców. Według jesiennych pomiarów, mostem najmniej uczęszczanym jest most Świętokrzyski, gdzie w przekroju mostu dziennie przejeżdża nim 24. 491 tys. kierowców.

Poniżej zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:

  1. most Siekierkowski – 21 proc.
  2. most Łazienkowski – 19 poc.
  3. most Grota – Roweckiego – 16 proc.
  4. most Marii Skłodowskiej – Curie – 14 proc.
  5. most Gdański – 11 proc.
  6. most Poniatowskiego – 10 proc.
  7. most Śląsko – Dąbrowski – 5 proc.
  8. most Świętokrzyski – 4 proc.

Powered by Projectic.pl