Jugosłowiańska z nowym odcinkiem drogi rowerowej i chodnika - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-11-2020

Jugosłowiańska z nowym odcinkiem drogi rowerowej i chodnika

Kończymy budowę drogi dla rowerów na ul. Jugosłowiańskiej na odcinku między ul. Fieldorfa a rondem u zbiegu z ul. Kwiatkowskiego. Ostatnie prace wiążą się z malowaniem oznakowania poziomego. Przeprowadzony zakres robót był rozszerzony względem pierwotnego, obejmował sygnalizację świetlną i przejazdy rowerowe.

Nowy fragment drogi rowerowej powstał po południowej stronie ul. Jugosłowiańskiej. Wybudowaliśmy go, bo za nim w głosowaniu w ramach jednej z edycji budżetu obywatelskiego opowiedzieli się mieszkańcy – projekt pn. „Uzupełnienie drogi rowerowej przy ul. Jugosłowiańskiej” poparło 1109 osób.

Odcinek liczy niecałe 150 metrów, ale jest dosyć istotny. Niebawem będzie stanowił dojazd do planowanych pasów rowerowych na ul. Meissnera (ich budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku), które będą kończyć swój bieg właśnie na wysokości skrzyżowania z ul. Fieldorfa, gdzie zostaną płynnie połączone z drogami dla rowerów.

Początkowo inwestycja miała wiązać się tylko z drogą dla rowerów, ale aby zapewnić jak najlepszą jej funkcjonalność, zakres prac mocno rozszerzyliśmy. Przebudowaliśmy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Jugosłowiańskiej, Fieldorfa i Meissnera. Wyposażyliśmy ją w system automatycznej detekcji samochodów, rowerzystów oraz pieszych, który od wielu lat jest już standardem przy realizacji tego typu projektów.

Wyremontowaliśmy także chodnik, w tym ten na przystanku autobusowym „Meissnera 04” wraz z dojściem do niego, a także położyliśmy nowe, estetyczne płyty chodnikowe w miejscu przedeptów przy stacji benzynowej. Do tego doszedł montaż oświetlenia drogi dla rowerów i chodnika, co poprawiło widoczność uczestników ruchu. Do tej pory latarnie uliczne znajdowały się tylko drugiej stronie ul. Jugosłowiańskiej.

Przy okazji wybudowaliśmy dwa brakujące przejazdy rowerowe, aby na skrzyżowaniu był ich komplet, czyli cztery sztuki. Prace związane z ich malowaniem są ostatnimi, jakie prowadzimy przy inwestycji. Ich zakończenie powinno nastąpić najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia.

[Aktualizacja] Zgodnie z zapowiedzią prace wykończeniowe zostały już zakończone

 

Powered by Projectic.pl