Kładka nad Wawelską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

25-05-2012

Kładka nad Wawelską

Piąta, z pakietu sześciu kładek, została oddana do użytku.

Inżynierski obiekt drogowy dla pieszych i rowerzystów prowadzący nad ulicą Wawelską został oddany do użytku. Wczoraj wieczorem uruchomiliśmy obiekt, natomiast dziś rano uruchomiono podnośniki osobowe. Jest to piąta z pakietu sześciu kładek, które remontowały Mosty Warszawa. Pierwsze cztery – nad Płowiecką przy Tomasza Edisona, nad Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury przy 1 Sierpnia, nad Grochowską przy Garwolińskiej i nad Ostrobramską przy Poligonowej oddano w zeszłym roku.

Kładka nad Wawelską jest wyposażona w rampy pieszo rowerowe dla rodziców z dziećmi w wózkach, no i oczywiście dla rowerzystów. Ci, którzy chcą skrócić sobie spacer rampą mogą skorzystać z klatek schodowych oraz z dźwigów osobowych. Kładkę pomalowano na zielono, urządzenia techniczne są w kolorze naturalnym.

W momencie uruchomienia kładki wyłączyliśmy tymczasową sygnalizację oraz zlikwidowaliśmy tymczasowe przejście dla pieszych. Na wszelki wypadek miejsce po przejściu zostało wygrodzone oraz wyjęto płytki chodnikowe, aby piesi nie chodzili na pamięć. Kładka w liczbach: długość 50,5 m, szerokość 4,7 m, długość najazdów 82 i 84 m, szerokość najazdów 3,7 m. Kładka jest dofinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Modernizacja kładek dla pieszych w ciągu dróg krajowych w Warszawie.

Powered by Projectic.pl