Klatki schodowe do remontu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

12-07-2012

Klatki schodowe do remontu

Rozpoczął się remont kolejnych dwóch klatek na rondzie Dmowskiego

Na schodach okładzina kamienna zostanie zastąpiona blokami kamiennymi, co istotne, są one przede wszystkim lepszej jakości i dzięki temu będą bardziej długotrwałe. Okładzina kamienna często lubi pękać, nawet jeśli nie jest to widoczne dla gołego oka. Po remoncie zmniejszy się również ryzyko poślizgnięcia przez pieszego. Oprócz wymiany okładziny schodów, doszczelnimy także ściany. Najpierw zostanie skuta okładzina, następnie doszczelnimy ściany zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie prac równolegle do prac, które przeprowadzają  Tramwaje Warszawskie. Remont przystanków przez Tramwaje Warszawskie wykorzystujemy na remont klatek, które na te przystanki prowadzą. Skumulowanie prac teraz i wykonanie przez nas remontu  nie spowoduje kolejnego zamykania przejść na przystanki po zakończeniu prac przez tramwajarzy, a tym samym kolejnych utrudnień dla przechodniów.

Przejścia podziemne na przystanki tramwajowe w kierunku pl. Konstytucji i pl. Bankowego zostaną ponownie otwarte we wrześniu, po zakończeniu prac przez TW.

To kolejne dwie klatki, które w tym  roku remontujemy na rondzie Dmowskiego. Poprzednie dwie (po południowej stronie al. Jerozolimskich w kierunku placu Konstytucji i przy wyjściu w kierunku mostu Poniatowskiego) zostały wyremontowane wiosną tego roku.

Wykonawca: konsorcjum Intop/Mosty Warszawa.

Powered by Projectic.pl