ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
10-02-2017

Kolejne ulice do remontu

Wilanów, Bielany, Żoliborz i Ochota – to kolejne dzielnice, w których w tym roku wyremontujemy ulice. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie takich prac.

Na początku stycznia informowaliśmy o tym, że sezon robót planujemy rozpocząć od remontu nawierzchni ulic: Radzymińskiej, Człuchowskiej i Krasnobrodzkiej. Będą to pierwsze tego typu prace w tym roku – zostaną wykonane w kilka pierwszych weekendów wiosny. Równocześnie przygotowujemy się do kolejnych remontów.

Ogłosiliśmy przetarg na remont pięciu kolejnych ulic w czterech dzielnicach. Będą to: ul. Przyczółkowa i ul. Drewny (na odcinku Marcepanowa – granica miasta), ul. Estrady (na odcinku Kampinoska – Arkuszowa), ul. Gwiaździsta (na odcinku Krasińskiego – Potocka z rondem im. Jerzego Turowicza) oraz ul. Grójecka (jezdnia wschodnia na odcinku Korotyńskiego – Banacha).

Ulice zyskają nową nawierzchnię jezdni wykonaną z tzw. cichego asfaltu z domieszką granulatu gumowego. Zakres prac obejmie więcej niż zwykłe frezowanie. Dzięki przeprowadzonym w ubiegłym roku badaniom technicznym zakres prac został poszerzony o elementy, które pozwolą na podniesienie trwałości dróg. To m.in. odcinkowa wymiana podbudowy jezdni, tam gdzie jest ona najbardziej zniszczona, wymiana krawężników i opasek czy regulacja ścieków i kanalizacji. Na kilku odcinkach wyremontujemy również chodniki, a przejścia dla pieszych wyposażymy w rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty w przetargu do końca lutego. Wybrani w przetargu wykonawcy będą mieli czas na realizację zadania do 16 sierpnia 2017 r.

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie