Usunięte kolejne nielegalne reklamy. Bilans stycznia - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-02-2021

Usunięte kolejne nielegalne reklamy. Bilans stycznia

Psują estetykę i szpecą, a czasami bywa, że nawet zasłaniają kierowcom widoczność. Nielegalne reklamy są sukcesywnie przez nas usuwane, a tempa przy oczyszczaniu z nich pasa drogowego nie zwalniamy. Tylko w styczniu nasze służby skontrolowały 137 ulic i ponad 1600 nośników.

Łącznie skontrolowaliśmy 1629 reklam. W wyniku tych działań zostały usunięte 63 nośniki, umieszczone w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi.

Wszczęto też 156 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 126 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Kontrole, które prowadzą nasi pracownicy, są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców. Jak można to zrobić? Najprościej i zarazem najskuteczniej jest interweniować w Miejskim Centrum Kontaktu pod numerem 19115. Zachęcamy do korzystania z tego właśnie sposobu.

Nielegalne nośniki, które zostały usunięte, trafiają do naszego magazynu. Tam czekają na właściciela. Jako ZDM kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Powered by Projectic.pl