Kolejny etap prac w al. Jana Pawła II - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-06-2020

Kolejny etap prac w al. Jana Pawła II

Prace objęły zachodnią jezdnię na odcinku od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka.

W niedzielę, 21 czerwca, rozpoczęliśmy kolejny etap prac w al. Jana Pawła II. Obecnie trwają roboty wzdłuż wschodniej jezdni, gdzie można zauważyć już zarys drogi dla rowerów. W długi weekend czerwcowy jezdnia zyskała także nową nawierzchnię. Teraz przyszła pora na prace na jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa. W niedzielny wieczór, wyłączone z ruchu zostały skrajne prawe pasy tej jezdni na odcinku od ronda ONZ do Al. Jerozolimskich. Kierowcy jadący w tej relacji mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Połączenie z al. Jana Pawła II straciły ulice Złota i Chmielna, ale utrzymany jest zjazd do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym.

Zmiany dotykają również pieszych. Chodnik wzdłuż zachodniej jezdni jest częściowo zajmowany przez plac budowy. Pieszym pozostało przejście o szerokości 2,5 metra. Na odcinku od ul. Chmielnej do ronda Czterdziestolatka chodnik jest poprowadzony częściowo po jezdni.

Komunikacja miejska

Przystanki autobusowe są przesunięte i umiejscowione na tymczasowych wypłytowaniach na pasie ruchu. W czasie przebudowy, autobusy linii 174 będą zatrzymywały się na przystanku Dw. Centralny 04, skąd pojadą al. Jana Pawła II i zawrócą na rondzie ONZ.

 

 

Mapa objazdów

 

UWAGA

Trwa przebudowa ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II. Inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni, by zachować jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki, zostaną wybudowane zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin. Na rondzie Czterdziestolatka wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych.

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie: www.nowaaleja.waw.pl.

Powered by Projectic.pl