Konferencja Logistyka Miejska – podsumowanie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

22-02-2019

Konferencja Logistyka Miejska – podsumowanie

Zakończyła się dwudniowa konferencja pt. Logistyka Miejska, którą zorganizowaliśmy w ramach projektu RESOLVE. Na spotkaniach poruszane były tematy związane ze zrównoważoną mobilnością w handlu.

Konferencja pt. Logistyka Miejska.

RESOLVE to międzynarodowy projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europe, którego głównym celem są działania w zakresie zrównoważonej mobilności związanej z handlem detalicznym. Do projektu dołączyliśmy w 2016 roku, a jego zakończenie przewidywane jest na rok 2021.

W ramach konferencji, która odbywała się w dniach 20-21 lutego w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie wymienialiśmy się doświadczeniami w zakresie organizacji dostaw towarów w miastach. W wydarzeniu wzięli udział prelegenci z różnych miast Polski, m.in. Szczecina, Trójmiasta, Poznania czy Krakowa, a w dyskusję włączyło wielu osób z innych miast Polski.

Konferencja była podzielona na kilka bloków tematycznych, podczas których przedstawiciele jednostek miejskich, uniwersytetów oraz firm i organizacji odpowiedzialnych za transport mogli podzielić się swoimi doświadczeniami oraz innowacyjnymi koncepcjami dotyczącymi logistyki miejskiej. Nie zabrakło rozmów na temat trendów i wyzwań w obliczu zmian w handlu detalicznym, roli tzw. rowerów cargo w dostawach towarów, innowacji w logistyce miejskiej czy zasad projektowania stref czystego transportu. Cieszymy się, że udało się naświetlić problem z jakim nasze miasta, wraz z rozwojem logistyki muszą się zmierzyć.

Konferencja pt. Logistyka Miejska była jednym z wielu spotkań w ramach projektu RESOLVE. W minionych latach braliśmy udział w wielu międzynarodowych warsztatach, które pozwalają nam na wprowadzanie dobrych zmian w logistyce miejskiej oraz dzielić się własnymi doświadczeniami.

Powered by Projectic.pl