26-11-2018

Koniec prac na Lindleya

Zakończyliśmy kapitalny remont Lindleya. Ulica zmieniła się nie do poznania.

Koniec prac na Lindleya

Wyremontowaliśmy chodnik po stronie szpitala, a po stronie parku pojawił się nowy trotuar, który ułatwi dojście do miejsc postojowych. Miejsca parkingowe zyskały nową nawierzchnię i zostały uporządkowane. Przed szpitalem powstały miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Aby zabezpieczyć chodniki przed nielegalnym parkowaniem, wzdłuż ulicy zamontowaliśmy słupki blokujące.

Zmieniła się także geometria ulicy, a na wysokości wejścia do szpitala wyznaczyliśmy nowe przejście dla pieszych z azylem, które zostało wyposażone w latarnie doświetlające pieszych. Wszystkie zebry zyskały obniżone krawężniki oraz płyty ostrzegawcze z wypustkami.

Prace na ul. Lindleya były kompleksowe – jezdnia na całej długości zyskała nowy asfalt, zatoki parkingowe wyłożone zostały kostką łupaną. Wyremontowane jest również oświetlenie całej ulicy, a na pl. Starynkiewicza pojawił się peron przystankowy na pętli tramwajowej.

Te wszystkie zmiany sprawiły, że nowa ul. Lindleya jest przede wszystkim bezpieczniejsza i bardziej dostępna dla osób z ograniczoną mobilnością.

Aktualnie trwają ostatnie prace porządkowe, jak również prace przy nasadzeniach zieleni. W rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań właśnie sadzimy kilkaset sadzonek krzewuszki – dzięki temu nie trzeba było zabezpieczać tych miejsc za pomocą słupków przed nielegalnym parkowaniem. Posadzimy również byliny i róże.

Powered by Projectic.pl