Konsultujemy zmiany na Rudnickiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

30-11-2016

Konsultujemy zmiany na Rudnickiego

Rozpoczynamy konsultacje zmian w ciągu ulic Rudnickiego – Perzyńskiego – Podczaszyńskiego na Bielanach.

Planujemy przebudować drogę dla rowerów i chodniki na całej długości, a na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego pojawi się rondo turbinowe.

Prezentujemy projekt i prosimy o uwagi. Będziemy je zbierać podczas wyłożenia projektu i spotkania konsultacyjnego w dniu 13 grudnia br. (szczegóły na plakacie) oraz mailowo pod adresem: rowery@um.warszawa.pl. Uwagi można zgłaszać do 21 grudnia br.

Co planujemy zmienić?

Największa zmiana czeka skrzyżowanie ul. Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu zastąpi rondo turbinowe. To rozwiązanie o koszcie porównywalnym z przebudową sygnalizacji, ale w przeciwieństwie do niej pozwoli usprawnić przejazd przez to skrzyżowanie. Dziś najbardziej newralgiczna jest tu relacja skrętu w lewo z ul. Rudnickiego w ul. Kochanowskiego (na zachód). Wydzielenie lewoskrętu w sygnalizacji doprowadziłoby do paraliżu skrzyżowania. Odpowiednio zaprojektowane rondo turbinowe pozwoli na płynny przejazd skręcających pojazdów.

Rowerzyści zyskają wygodną, asfaltową drogę dla rowerów, przebiegającą na całym ciągu ulic po wschodniej stronie jezdni. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek wzdłuż ul. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki będą wyniesione do poziomu chodnika. Ciągi piesze zostaną wyremontowane, podobnie jak przystanki autobusowe. Wybudujemy również parkingi wzdłuż ul. Rudnickiego i Perzyńskiego, które zastąpią obecne półlegalne place do parkowania.

Zmiany obejmą też wschodni fragment ul. Kochanowskiego. Na odcinku od ul. Rudnickiego do ul. Literackiej zlikwidujemy niefunkcjonalny ciąg rowerowy poprowadzony po chodniku. Rowerzyści pojadą po jezdni, na której ruch jest niewielki i uspokojony.

Zapoznaj się z projektem

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się:

• BIELANY

13 grudnia 2016 r. (wtorek), godz. 17.00

14.00 – 17.00  – wyłożenie projektu

17.00 – 20.00 – spotkanie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 43, ul. Perzyńskiego 3

Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 21 grudnia. Można je składać pisemnie lub przesłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl

Powered by Projectic.pl