Koordynacja świateł w al. KEN - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-06-2016

Koordynacja świateł w al. KEN

Duże zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie. Wprowadzimy koordynację sygnalizacji świetlnej na al. KEN. Będzie też bezpieczniej – pojawią się wydzielone lewoskręty.

To drugi etap prac związanych z sygnalizacją na al. KEN. Po tym, jak na skrzyżowaniu z ul. Artystów powstała sygnalizacja świetlna, czas na dostosowanie pozostałych skrzyżowań na al. KEN do działania w koordynacji i tzw. „zielonej fali”. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac.

Pracami związanymi z koordynacją (dostosowaniem programów sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu) i dostosowaniem do nowej organizacji ruchu obejmiemy łącznie 10 skrzyżowań. Dla każdego skrzyżowania powstał nowy projekt, zakładający zmianę programu sygnalizacji i powiązanie z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Koordynacją obejmiemy skrzyżowania al. KEN z ul. Artystów, Dzwonniczą, Herbsta/Jastrzębowskiego, Ciszewskiego, Polinezyjską, Gandhi i Polaka. Umożliwi to płynną jazdę na odcinku niemal 2,5 km. Prace obejmą też skrzyżowania Ciszewskiego-Cynamonowa, Gandhi-Cynamonowa i Gandhi-Dereniowa – w ten sposób koordynacja zacznie działać także w ciągu ul. Ciszewskiego i Gandhi.

To nie wszystko. W ramach prac poprawimy też bezpieczeństwo, zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji. Teraz wszystkie skręty w lewo będą miały dedykowaną bezkolizyjną fazę w programie sygnalizacji. Podobne zmiany czekają skrzyżowanie al. KEN z ul. Gandhi. Na skrzyżowaniu z ul. Herbsta wydzielone zostaną pasy skrętu w lewo i zawracania z al. KEN.

Wszystkie sygnalizacje zostaną dostosowane do pracy w pełnej akomodacji z automatyczną detekcją (także pieszych i rowerzystów). Skrzyżowania wyposażymy także w sygnalizację dźwiękową dla osób z dysfunkcją wzroku.

Termin składania ofert w przetargu upływa 27 czerwca o godz. 10.00. Wybrany wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację zadania (nie później niż do 15 grudnia br.).

Powered by Projectic.pl