Koronawirus w ZRiKD. Bezpieczeństwo pracowników najważniejsze - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

31-08-2020

Koronawirus w ZRiKD. Bezpieczeństwo pracowników najważniejsze

Dwaj pracownicy miejskiego Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg zachorowali na COVID-19. Osoby, z którymi pracowali na budowie, zostały skierowane na kwarantannę. Dokładamy wszelkich starań, aby epidemia w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na terminy prowadzonych prac, ale zdrowie pracowników jest najważniejsze.

Pozytywne wyniki testów otrzymały dwie osoby pracujące w Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg, czyli miejskiej jednostce wykonawczej realizującej prace drogowe. Niezwłocznie po stwierdzeniu zachorowania, pracownicy obu brygad, w których pracowali chorzy oraz pozostali, którzy mieli z nimi kontakt w ostatnim czasie, zostali zgłoszeni do Sanepidu. Do czasu decyzji o kwarantannie, te kilkanaście osób zostało odizolowanych od pozostałych pracowników. Mamy nadzieję, że pozwoli to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a sami pracownicy zarażeni koronawirusem przejdą chorobę łagodnie.

W związku z trwającą już niemal pół roku epidemią wiele firm i branż zawiesiło lub znacznie ograniczyło działalność. My staramy się nie ograniczać zakresu realizowanych prac drogowych, mając świadomość, jak ważne są one dla mieszkańców. Znaczną ich część wykonuje właśnie ZRiKD. Oprócz weekendowych frezowań, pracuje m.in. przy przebudowie ul. Saskiej i ul. Potockiej. Bardzo duży zakres prac ZRiKD dotyczy również rozszerzanej strefy płatnego parkowania, która we wrześniu obejmie część Woli i Pragi. Aby oznakować blisko 8 tys. miejsc postojowych na kilkudziesięciu kilometrach ulic, niezbędne jest zamontowanie prawie 2 tys. znaków drogowych i wymalowanie półtora hektara oznakowania poziomego. Równocześnie pracownicy ZRiKD realizują szereg innych, mniejszych robót (remonty chodników, zmiany w organizacji ruchu), a także na bieżąco dbają o stan techniczny dróg.

Obecna sytuacja prawdopodobnie nie pozostanie bez wpływu na tempo prowadzenia prac i terminy ich zakończenia. Dołożymy starań by ograniczyć opóźnienia, jednak zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze.

Powered by Projectic.pl