LEPSZA WIDOCZNOŚĆ, WYGODNIEJSZE PARKOWANIE, NOWE CHODNIKI – ZMIANY NA ULICY ŻYTNIEJ - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

24-06-2020

LEPSZA WIDOCZNOŚĆ, WYGODNIEJSZE PARKOWANIE, NOWE CHODNIKI – ZMIANY NA ULICY ŻYTNIEJ

Zrealizowaliśmy kolejny projekt z budżetu obywatelskiego. Na Żytniej powstała nowa zatoka do postoju autokarów. Wyremontowaliśmy też chodnik i poprawiliśmy bezpieczeństwo pieszych.

Projekt obejmował odcinek ul. Żytniej od ul. Wolność do skweru kard. Wyszyńskiego. Mieści się tu m.in. sanktuarium św. Faustyny, będące celem odwiedzin wielu osób spoza Warszawy. Powodowało to często problemy z parkowaniem, w tym autokarów, na wąskich i zniszczonych chodnikach. Zmiany w tej okolicy zaproponowane przez mieszkańców zostały wybrane do realizacji w budżecie obywatelskim. Pomysł zajął pierwsze miejsce w głosowaniu w tym rejonie Woli zdobywając 404 głosy.

Po północnej stronie jezdni powstała zatoka do parkowania dla 2 autokarów i 4 samochodów osobowych. Zniszczony chodnik został przebudowywany – w sumie ułożyliśmy ok. 500 m kw. nowych płyt chodnikowych. Chodnik został poszerzony do 3 metrów i zabezpieczony przez parkowaniem w miejscach niedozwolonych. Na objętym projektem odcinku wymienione zostały również latarnie uliczne.

Równocześnie poprawiliśmy też widoczność i bezpieczeństwo pieszych na przejściu dla pieszych przy siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Miejsca parkingowe zastrzeżone dla tej instytucji znajdowały się zbyt blisko zebry. Dlatego zostały one odsunięte tak, aby zachować odległość 10 m od przejścia. Miejsca dla KRRiT są zarezerwowane w dni powszednie o 8:00 do 18:00. Poza tym okresem służą wszystkim mieszkańcom.

Powered by Projectic.pl