Likwidujemy nielegalne reklamy – bilans maja - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-06-2021

Likwidujemy nielegalne reklamy – bilans maja

Nielegalne reklamy nie tylko szpecą, ale mogą też wpływać na bezpieczeństwo, jeśli są źle umieszczone i zasłaniają widoczność. Dlatego nie ustajemy w kontroli pasa drogowego i likwidowaniu tych nieprzepisowych. W maju skontrolowaliśmy 137 ulic i usunęliśmy 67 nośników.

Nielegalne reklamy dają się we znaki nie tylko kierowcom. Często uprzykrzają też życie pieszym. Zwłaszcza ustawione na chodnikach tzw. potykacze „zabierają” miejsce przechodniom. Dlatego wykorzystanie pasa drogowego jest przez nas stale kontrolowane, jeśli chodzi o działalność niezwiązaną z funkcją drogi. Zwracamy uwagę, czy znajdujące się tam obiekty są usytuowane tak, że nie utrudniają poruszania się. Sprawdzamy także, czy mają odpowiednie zezwolenie.

W maju przeprowadziliśmy 1210 kontroli pod kątem umieszczania reklam. W wyniku naszych działań zostało usuniętych 67 nielegalnych obiektów, umieszczonych w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi.

Wszczęto też 107 postepowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 90 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Takie efekty są nie tylko rezultatem całodobowej kontroli naszych pracowników w ramach bieżących obowiązków. Bardzo pomocni są również mieszkańcy, którzy informują nas o nielegalnych obiektach. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest interwencja w Miejskim Centrum Kontaktu pod numerem 19115. Zachęcamy do korzystania z tego właśnie sposobu.

Nielegalne nośniki, które zostały usunięte, trafiają do naszego magazynu. Tam czekają na właściciela. Jako ZDM kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Powered by Projectic.pl