09-03-2018

Luty w Pogotowiu

Powoli kończymy i podsumowujemy sezon zimowy na drogach. Za oknem coraz wyższa temperatura, a wraz z nią mniejsze ryzyko powstania wykruszeń w nawierzchni jezdni. Nasi pracownicy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu patrolują ulice i pilnują stanu infrastruktury drogowej. W lutym do Pogotowia Drogowego wpłynęło 2613 zgłoszeń, zabezpieczyliśmy blisko 100 awarii bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu uczestników ruchu.

Luty w Pogotowiu

Oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, awaryjne uszkodzenia nawierzchni jezdni i chodników, znaki drogowe – to najczęściej pojawiające się zgłoszenia w lutym. Było ich odpowiednio – 961, 349, 295 i 106 oraz 250 (znaki drogowe). Często pojawiały się także zgłoszenia dotyczące reklam w pasie drogowym i zajęcia pasa (83 i 65).

Sprawy dotyczące uszkodzeń nawierzchni przekazywaliśmy do realizacji Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg. Awarie zagrażające bezpieczeństwu uczestników ruchu usuwaliśmy na miejscu, zużywając do tego 775 kg masy asfaltowej na zimno (95 zabezpieczonych awarii). Z kolei naprawę oświetlenia zlecaliśmy pogotowiu oświetleniowemu, a zgłoszenia dotyczące sygnalizacji świetlnych do pogotowia sygnalizacji.

Jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Telefony i maile od mieszkańców pozwalają nam działać jeszcze sprawniej i jeszcze szybciej zabezpieczać awarie. Od 1 stycznia wszystkie sprawy dotyczące awarii można zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Przestał bowiem funkcjonować osobny numer telefonu do Pogotowia Drogowego. Zmiana dodatkowo usprawni proces obsługi mieszkańców.

Powered by Projectic.pl