Miało być po wakacjach, a jest na. Frezowanie Lalki i Ordona zakończone - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

28-06-2024

Miało być po wakacjach, a jest na. Frezowanie Lalki i Ordona zakończone

Szybciej znaczy lepiej? Na pewno w przypadku frezowania ulic. Właśnie zakończyliśmy prace nad wymianą nawierzchni na ulicach Lalki i Ordona. Obie miały być gotowe dopiero po wakacjach. Tymczasem kierowcy i rowerzyści mogą już po nich bez problemu jeździć. Także piesi mają powody do zadowolenia - w ramach robót wyremontowane zostały również chodniki.

Ulica Ordona po frezowaniu.

Równa i pozbawiona dziur nawierzchnia – właśnie to zapewnia frezowanie ulic. W tym roku taki zabieg przeszły już m.in. ulice Moliera, Focha, pl. Piłsudskiego, Wierzbowa czy wybrane odcinki ulic Czerniakowskiej i Kasprzaka. Do tego grona właśnie dołączyły – wyremontowane w ramach programu Frezowanie Plus – ul. Lalki oraz fragment ul. Ordona. Co ważne – dołączyły na długo przed terminem.

Gotowe na wakacje, a nie po

Remont ul. Lalki rozpoczął się w połowie, z kolei ul. Ordona (odcinek między ulicami Wolską i Kasprzaka) pod koniec maja. Prace na obu prowadziła firma Efekt i na obu miała czas do początku września. Tymczasem mamy dopiero początek wakacji, a obie ulice są już gotowe. Ekspresowe tempo remontu to dobra wiadomość dla wszystkich uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów, pasażerów, kierowców.

Lalki – odnowiona jezdnia i więcej

Ulica Lalki w Ursusie to istotne połączenie między podzielonymi torami kolejowymi Czechowicami i Niedźwiadkiem. Remont obejmował wymianę nawierzchni nie tylko na samej ulicy, ale również na rondzie Marcysi. Przebudowane zostały także chodniki wzdłuż ulicy. Teraz w miejsce kostki są tam ułożone płyty 50×50 cm.

 

Dodatkowo poprzez likwidację zatoki autobusowej udało się poszerzyć niezwykle wąski chodnik po stronie przystanku „Lalki” 03. Wyremontowane zostały także przejścia dla pieszych, przy których pojawiło się więcej zieleni.

Ordona – coś dla każdego

Ulica Ordona to jedna z głównych dróg wolskich Odolan. Wyremontowany odcinek stanowi łącznik między ulicami Wolską i Kasprzaka. Po zakończeniu prac przestał odstawać o pozostałych dróg w okolicy – wyremontowanych w ramach budowy nowej linii tramwajowej.

Remont obejmował oczywiście wymianę nawierzchni jezdni. Korzystać z niej będą nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści. Z myślą o nich wzdłuż wyremontowanego odcinka wyznaczona zostały pasy rowerowego, co zakładały zmiany rowerowe w ramach budowy linii tramwajowej. Chodniki również doczekały się przebudowy – tutaj również bruk zastąpiły płyty.

 

W przypadku ul. Ordona trwają także prace na odcinku między numerem 5B a ul. Stańczyka. Całkowita przebudowa ulicy zakłada również nową nawierzchnię jezdni. Dotychczasowa zabytkowa została zabezpieczone i pokryta asfaltem, pozostała jedynie w zatokach postojowych. Także i tutaj wyznaczone zostaną pasy rowerowe i wyremontowane chodniki.

Kontynuujemy program Frezowanie Plus

To jeszcze nie koniec tegorocznych frezowań. W ramach samego programu Frezowanie Plus wyremontowane zostaną jeszcze ulice Odyńca (odcinek al. Niepodległości – Wołoska), Zamoyskiego (odcinek Targowa – Lubelska wraz ze skrzyżowaniem) i Marszałkowska (jezdnia zachodnia na odcinku pl. Bankowy – Królewska).

Poza tym trwają już prace pod remont nawierzchni ul. Broniewskiego. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku między Trasą S8 a al. Reymonta. Wrócimy także na ul. Czerniakowską. W tym roku wyremontujemy nawierzchnię na co najmniej dwóch jej odcinkach – od Chełmskiej do Bartyckiej i od Bartyckiej do mostu Łazienkowskiego (bez odcinka Mikkego – Zaruskiego). Ze względu na zaplanowane przez MPWiK prace zajmiemy się na razie tylko jezdnią wschodnią. A to wciąż nie wszystkie stołeczne ulice, które przejdą w tym roku remont.

Powered by Projectic.pl