Mini parkingi rowerowe - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-08-2012

Mini parkingi rowerowe

51 stojaków na rowery zamontowaliśmy w pasie drogowym ulic ZDM.

Stojaki pojawiły się m .in. w Al. Jerozolimskich, przy ul. Marszałkowskiej i ul. Senatorskiej przy klubokawiarni „Resort”.

Okres letni sprzyja wycieczkom rowerowym, Zarząd Dróg Miejskich zlecił Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg zakup i montaż stojaków, co pozwoliło stworzyć kolejne mini parkingi rowerowe. Kolejne, bo to nie  pierwsza nasza akcja podczas której organizujemy parkingi rowerowe, już wczesną wiosną zamontowaliśmy 61 stojaków. W sumie zamontowaliśmy ich ponad 110  i to  nie koniec naszej akcji, jesienią mini parkingi pojawią się w kolejnych miejscach w Warszawie.

Stojaki zostały wykonane z rury stalowej i zabetonowane na głębokości od 35 cm do 45 cm. W trosce o zapewnienie trwałości powłoki ochronnej, przed malowaniem zostały oczyszczone metodą piaskowania, a  następnie pomalowane metodą natryskową zwaną proszkowaniem. Ostatni etap to wygrzewanie stojaków w piecu elektrycznym. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie trwałości i zmniejszenie występowania odprysków na konstrukcji.

Powered by Projectic.pl