Zarząd Dróg Miejskich

Menu główne

26-07-2019

Mniej barier na Woli

Kontynuujemy prace związane z usuwaniem barier architektonicznych. Aktualnie kończymy roboty w okolicy Urzędu Dzielnicy Wola. Kolejne lokalizacje będą ustalane na bieżąco.

Poprawa bezpieczeństwa i wygoda wszystkich uczestników ruchu jest jednym z naszych priorytetów. W ramach umowy, która jest warta niemal 1,8 mln zł rozpoczęliśmy miejscowe remonty nawierzchni, krawężników oraz wymianę zniszczonych elementów infrastruktury drogowej.

Aktualnie kończymy prace w okolicach Urzędu Dzielnicy Wola. W tym miejscu montujemy specjalne betonowe płyty prowadzące o łącznej długości ponad 50 metrów. Ułatwią one osobom niewidomym i niedowidzącym dotarcie do miejskiej placówki oraz okolicznych przejść dla pieszych. Obniżamy też krawężniki i montujemy płyty ostrzegawcze przy przejściach. W ramach prac zamontowaliśmy również cztery stojaki rowerowe.

Prowadzone prace są kontynuacją naszych działań w zakresie poprawy dostępności. W minionych tygodniach bariery zniknęły m.in. z ul. Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, Kruczej, Towarowej, Smoczej czy Żelaznej. Kolejne lokalizacje będą ustalanie na bieżąco.

 

Stopka

Powered by Projectic.pl