Modernizacja przepompowni przy Wale Miedzeszyńskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

19-06-2020

Modernizacja przepompowni przy Wale Miedzeszyńskim

Gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak ulewy i burze, powodują, że ulice w bardzo krótkim czasie zalewają ogromne ilości wody. Aby uniknąć podtopień ulic, dbamy o zieleń, organizujemy nowe nasadzenia. Niezbędne jest też utrzymywanie urządzeń hydrotechnicznych w dobrym stanie oraz przeprowadzanie ich okresowych modernizacji.

W kwietniu ogłosiliśmy przetarg na modernizację przepompowni wód opadowych przy ul. Wał Miedzeszyński (przy ul. Bronowskiej). Oferty, które do nas wpłynęły, znacznie przekraczały przeznaczony budżet na tę inwestycję. 18 czerwca Rada Warszawy przychyliła się do naszego wniosku o zwiększenie środków. Dzięki temu możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i przeprowadzenie remontu.

Przepompownia przy Wale Miedzeszyńskim ma za zadanie odprowadzanie oczyszczonych wód opadowych z drogi. Ma ona też znaczenie przeciwpowodziowe. W wyjątkowych sytuacjach, gdy stan wody w Wiśle jest wysoki, musi też odprowadzać wodę z Rowu Miedzeszyńskiego, co chroni dzielnicę Wawer przed zalaniem.

Przepompownię czeka gruntowny remont. Wybrany wykonawca przeprowadzi modernizację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przebudowane zostaną instalacje zasilające i automatyka przepompowni, zwiększona będzie moc pomp i przepustowość instalacji. Po stronie wykonawcy będzie też zapewnienie odpowiedniej czasowej organizacji ruchu i bezproblemowego dojazdu do okolicznych posesji.

Wykonawca zobowiązany jest zaplanować prace tak, aby przebiegły one jak najszybciej. Musi też uwzględnić warunki pogodowe. Proponowany termin wykonania robót obejmuje pory bezdeszczowe.

Szczegóły przetargu są tutaj.

Powered by Projectic.pl