Modernizacja ul. Skrzyneckiego. Pięciu chętnych do usunięcia trylinki - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

16-09-2021

Modernizacja ul. Skrzyneckiego. Pięciu chętnych do usunięcia trylinki

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na odnowę ul. Skrzyneckiego. Wykonawca, którego wybierzemy, będzie miał za zadanie wyremontować chodniki i położyć asfaltową nawierzchnię w miejscu trylinki. Prace zrealizuje po uprzednich robotach MPWiK, które dwa tygodnie temu rozpoczęło tam budowę sieci wodociągowej.

Położona w Marysinie Wawerskim ul. Skrzyneckiego liczy ok. 1 km. Dotąd kojarzono ją jako jedną z niewielu miejskich dróg, na których – ze względu na brak remontu od dziesięcioleci – można spotkać trylinkę. Niebawem po charakterystycznych sześciokątnych płytach betonowych nie będzie śladu, bo kilkanaście dni temu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło budowę sieci wodociągowej w kierunku Wesołej.

Wiedząc o planach wodociągowców, Zarząd Dróg Miejskich skompletował wszystkie potrzebne dokumenty i uzyskał pozwolenie na prace w terenie. W lipcu ogłosiliśmy przetarg, a kilka dni temu otworzyliśmy oferty. Zgłosiło się 5 firm gotowych wkroczyć na plac budowy tuż po zakończeniu robót wodociągowych – warszawskie Balzola i Instal-Nika oraz Mabau z Baniochy, Pri Knauber z Legionowa i Wod-Kan-Bruk z Żelechowa. Najtańsza propozycja opiewa na 8 mln 607 tys. zł brutto, a najdroższa – na 12 mln 166 tys. zł. Wszystkie już sprawdzamy i liczymy, że do końca września wybierzemy wykonawcę.

Jego zadaniem będzie na początku wybudowanie kanalizacji deszczowej na całej długości ulicy. Pozwoli to uniknąć zalań, które do tej pory zdarzały się po obfitych opadach. Następnie wyremontuje chodniki i ułoży nawierzchnię asfaltową. Zniknie więc trylinka, po której do Przychodni Rejonowej nr 1 Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer dojeżdżają mieszkańcy innych części dzielnicy, a także kursują autobusy linii nr 305. Tym samym poprawie ulegnie komfort podróżujących tam komunikacją miejską.

Nasze działania możliwe są dzięki decyzji Rady m.st. Warszawy, która na marcowej sesji przyznała nam 9 mln zł na gruntowny remont nawierzchni ul. Skrzyneckiego.

Projekt wykonawczy dotyczący branży drogowej na ul. Skrzyneckiego

Skrzyneckiego-projekt-wykonawczy-branża-drogowa

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl