Montaż kładki nad Ostrobramską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-03-2014

Montaż kładki nad Ostrobramską

Minionej nocy na ul. Ostrobramską przywieziono pierwsze elementy konstrukcji stalowej kładki, które ustawiono na podporach.

 W chwili obecnej prowadzone są prace związane z zespoleniem dostarczonych elementów. Z uwagi na minimalizację utrudnień w organizacji ruchu spawanie balustrad do pomostu (znajdującego się nad jezdnią ul. Ostrobramskiej) zostało wykonane na terenie magazynu wykonawcy robót.

 Dzisiaj w nocy rozpocznie się także montaż pochylni od strony biblioteki wojskowej, druga pochylnia zostanie zamontowana po wybudowaniu muru oporowego umacniającego skarpę przy wiadukcie nad al. Stanów Zjednoczonych.

W związku z prowadzonymi pracami nie przewiduje się wystąpienia w ciągu dnia zmian w organizacji ruchu i utrudnień dla kierowców . Zawężenia jezdni do jednego pasa ruchu z utrzymaniem ruchu w ul. Ostrobramskiej w okolicach kładki mogą wystąpić jedynie w nocy.

Remont kładki nad ul. Ostrobramską rozpoczęliśmy w zeszłym roku, w ramach projektu rozebraliśmy istniejącą konstrukcję kładki wraz ze schodami,  zaadoptowaliśmy fundamenty dla potrzeb wykonania nowej kładki, w tym roku wybudujemy dodatkowo trzecią pochylnię  od południowo – zachodniej strony wiaduktu nad al. Stanów Zjednoczonych.

Powered by Projectic.pl