03-04-2018

Montujemy pastorały na Krasińskiego

Stylizowane latarnie LED zamiast starych, żelbetowych słupów – pracujemy wzdłuż ul. Krasińskiego. W najbliższych tygodniach zaświecą tam nowe latarnie. Za nami znaczna część robót – po północnej stronie drogi stoją już nowe pastorały.

Montujemy pastorały na Krasińskiego

Przebudowa obejmuje odcinek od pl. Wilsona do ul. Wybrzeże Gdyńskie. Przygotowania do tych robót rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Wówczas wykonawca prac – Zakład Remontów i Konserwacji Dróg – zamówił niezbędne materiały i rozpoczął wstępne prace w terenie. Gdy tylko ustąpiła zima, mogliśmy pełną parą zabrać się do dalszych robót.

Ustawiamy nowoczesne słupy stylizowane na historyczne – model Pastorał Warszawski z 1923 r. (będzie ich 44) wraz z oprawami LED (61 sztuk). Są one wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych o wysokości 9 i 7 m i zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek. Za nami już znaczna część robót – po północnej stronie ulicy stoją już niemal wszystkie słupy. W najbliższym czasie ustawimy je także po południowej stronie.

To nie koniec prac związanych z oświetleniem ul. Krasińskiego. W tym roku planujemy prace również na odcinku od ul. Powązkowskiej do pl. Wilsona. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Powered by Projectic.pl