Most na Pragę – rozstrzygnęliśmy przetarg na projekt przejścia przy Karowej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

11-09-2023

Most na Pragę – rozstrzygnęliśmy przetarg na projekt przejścia przy Karowej

Rozstrzygnęliśmy przetarg na zaprojektowanie nowego przejścia dla pieszych przez ul. Wybrzeże Kościuszkowskiego, na wysokości ul. Karowej. Najkorzystniejsza oferta o wartości 348,7 tys. zł pochodzi od firmy Swarco Poland. Co dla nas szczególnie istotne, wykonawca zadeklarował wykonanie komputerowej symulacji ruchu, sporządzanie tygodniowych raportów o stanie zaawansowania prac oraz zapewnienie stałego dostępu do wersji elektronicznej dokumentacji projektowej.

Budowa mostu na Pragę w ujęciu z drona

Most pieszo-rowerowy przez Wisłę ma być nową wizytówką Warszawy. Prace nad jego budową są już na wysokim poziomie zaawansowania. Chcemy jednak zadbać też o infrastrukturę w jego najbliższej okolicy. Dlatego chcemy zaprojektować nowe przejście dla pieszych przez ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, na wysokości ul. Karowej.

Planowana zebra będzie kontynuacją trasy pieszo-rowerowej dla budowanego właśnie mostu na Pragę. Zapowiadaliśmy ją zresztą, gdy ruszały prace nad przeprawą.

Mamy finansowanie   

Nowe przejście ma znajdować się w osi mostu. Ma być wyposażone w sygnalizację świetlną i przejazdy rowerowe. Szacunkowy koszt zaprojektowania oraz przeprowadzenia prac w terenie to ok. 2 mln zł. Właśnie tyle przyznała nam Rada m.st. Warszawy. Bez dodatkowych środków realizacja zadania nie byłaby możliwa.

Strategiczne połączenie   

Planowana inwestycja jest strategicznie połączona z budową nowego mostu i stanowić będzie kontynuację trasy pieszo-rowerowej. Sam most przybliży Pragę do centrum, łącząc w poziomie chodnika rewitalizowane obszary prawobrzeżnej Warszawy z Bulwarami Wiślanym. 

Przetarg rozstrzygnięty  

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Ostatecznie korzystniejszą ofertę złożyło Swarco Poland. Wartość prac została wyceniona na 348 703,00 zł. Dodatkowym kryterium była zadeklarowane przez wykonawcę wykonanie komputerowej symulacji ruchu, sporządzanie tygodniowych raportów o stanie zaawansowania prac oraz zapewnienie stałego dostępu do wersji elektronicznej dokumentacji projektowej. To zdecydowanie ułatwi nam kontrolowanie całego procesu i pozwoli na szybką reakcję w razie potrzeby.

Teraz będziemy przygotowywać się do podpisania umowy. Po tym etapie wykonawca będzie miał czas do grudnia tego roku, aby zrealizować zadanie. Po wykonaniu i zatwierdzeniu projektu, będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonanie prac w terenie.

 

Powered by Projectic.pl