Most na Pragę - stawiamy na informację - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-01-2022

Most na Pragę – stawiamy na informację

Dostępna jest już strona internetowa poświęcona budowie mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Można się na niej zapoznać z wszelkimi informacjami dotyczącymi przeprawy. Cyklicznie będą publikowane tam relacje z placu budowy oraz galerie zdjęć z postępów prac.

Most połączy Bulwary Wiślane z Pragą na wysokości ulic Karowej na lewym brzegu i Okrzei na prawym brzegu. Ułatwi przedostanie się pieszym i rowerzystom z jednej na drugą stronę Wisły. Sprawi też, że będzie ono bezpieczniejsze i szybsze – piesi spacerem pokonają przeprawę w ciągu 6 minut, rowerzyści przejadą ją w 2 minuty.

Budowa obiektu rozpoczęła się 3 stycznia i potrwa ponad 2 lata. Przez ten czas będziemy regularnie informować o postępach prac. Ale nie tylko za pośrednictwem kanałów pod szyldem ZDM, a przede wszystkim poprzez specjalnie przygotowaną witrynę. Właśnie uruchomiliśmy stronę poświęconą inwestycji.

Umieściliśmy na niej wszelkie dane dotyczące konstrukcji przeprawy. Można dowiedzieć się, jak będzie długa, na ile szeroka, ile będzie stref wypoczynkowych, a także jak technicznie i w oparciu o jakie materiały zostanie wykonana. Nie zabraknie także cyklicznych informacji z postępów robót. Internauci na bieżąco będą mogli dowiedzieć się, jaki jest stopień zaawansowania prac i nad czym aktualnie skupia się wykonawca. Zobaczą to także na zdjęciach, bo aktualizacje z placu budowy dopełnią galerie.

Zachęcamy do odwiedzania: mostnaprage.waw.pl.

Powered by Projectic.pl