Najpierw skrzyżowanie, teraz chodnik. Pracujemy na Powązkowskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

08-07-2024

Najpierw skrzyżowanie, teraz chodnik. Pracujemy na Powązkowskiej

Skrzyżowanie ulic Powązkowskiej z Krasińskiego i Ficowskiego gotowe. Właśnie zakończyliśmy układanie jego nowej nawierzchni. Wciąż jednak pozostajemy w pobliżu. Między ul. Rydygiera a budynkiem przy ul. Powązkowskiej 44B remontujemy bowiem chodnik.

Nie tak dawno inwestor prywatny zakończył przebudowę skrzyżowania ulic Powązkowskiej z Krasińskiego i Ficowskiego. Wyremontowane zostały wówczas chodniki czy drogi dla rowerów i przystanki. Powstał komplet przejazdów rowerowych oraz zamontowano nowoczesną – akomodacyjną – sygnalizację świetlną.

Czas na nas

Po tym jak inwestor prywatny zakończył prace (do których był zobowiązany na mocy artykułu 16 ustawy o drogach publicznych), pozostała tylko wymiana nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu. Tym zajęliśmy się już my i właśnie zakończyliśmy prace.

 

To było szybkie, weekendowe frezowanie, którym na nasze zlecenie zajął się miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Prace rozpoczął w piątek, późnym wieczorem, a w poniedziałek rano kierowcy już jeździli po pozbawionym dziur i nierówności skrzyżowaniu. Taki był plan od początku i nie pokrzyżował go nawet deszcz.

Teraz coś znów dla pieszych

To niejedyne prace w okolicy. Na Powązkowskiej między ul. Rydygiera a budynkiem 44B remontujemy chodnik. Jego dotychczasowa nawierzchnia nie była już w najlepszym stanie. Przede wszystkim jednak chodnik ten był zbyt nisko w stosunku do jezdni. To mogło prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Zwłaszcza że ruch na ul. Powązkowskiej nie należy do małych.

Różnicę widać już po zamontowanych przez wykonawcę remontu – tutaj również ZRiKD – nowych i znacznie wyższych krawężnikach. Na pewno odczują ją piesi, kiedy chodnik będzie już gotowy mniej więcej w połowie sierpnia.

Powered by Projectic.pl