13-06-2019

Naprawiliśmy część studzienek na Trasie Łazienkowskiej

Zakończyliśmy pierwszy etap prac związany z remontem i regulacją studzienek kanalizacyjnych na Trasie Łazienkowskiej.

Naprawiliśmy część studzienek na Trasie Łazienkowskiej

Trasa Łazienkowska jest jednym z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w całej Warszawie. Codziennie w obu kierunkach korzysta z niej setki tysięcy pojazdów. Tak duże natężenie ruchu powoduje, że studzienki, które znajdują się w tym miejscu są eksploatowane do granic możliwości. Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki powodują spory dyskomfort i zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Z tego powodu zdecydowaliśmy przeprowadzić remonty i regulację najbardziej zniszczonych studzienek.

Przez ostanie kilkanaście dni pracowaliśmy na odcinku od pomnika Lotnika do pl. Na Rozdrożu. W sumie naprawiliśmy 32 studzienki. W najbliższych tygodniach planujemy kontynuować prace na Trasie Łazienkowskiej.

Wcześniej naprawialiśmy 25 studzienek w al. Prymasa Tysiąclecia. W ramach rozstrzygniętego na początku tego roku przetargu naprawimy w sumie ponad 80 włazów i wpustów w całej Warszawie.

Aktualnie jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargu, w ramach którego chcemy naprawić ponad 200 kolejnych włazów i wpustów. Otrzymaliśmy już oferty, teraz trwa ich analizowanie.

Warto pamiętać, że choć większość studzienek znajduje się w naszym pasie drogowym, to nie wszystkie należą do ZDM. Za wiele z nich odpowiadają inne spółki miejskie oraz firmy prywatne, jednak w razie awarii pogotowie drogowe ZDM i tak niezwłocznie je zabezpiecza.

Powered by Projectic.pl