Naprawimy nawierzchnię ul. Wołoskiej. Będą utrudnienia i objazdy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

14-10-2021

Naprawimy nawierzchnię ul. Wołoskiej. Będą utrudnienia i objazdy

W najbliższy weekend wymienimy nawierzchnię wschodniej jezdni ul. Wołoskiej między rondem Unii Europejskiej a ul. Bagażową. Z ruchu zostanie wyłączony nieco dłuższy odcinek - do ul. Woronicza. Zamknięty fragment kierowcy ominą objazdami.

W zeszłym roku nawierzchnię wyremontowaliśmy na zachodniej jezdni ul. Wołoskiej. Nowy asfalt położyliśmy od ul. Konstruktorskiej do ronda Unii Europejskiej. Teraz analogiczne prace przeprowadzimy na jezdni wschodniej na niemal identycznym fragmencie – od ronda pod wjazd na ul. Bagażową.

Roboty rozpoczną się w piątek, 15 października, ok. godz. 22 i potrwają do poniedziałku, 18 października, do godz. 4 rano. W tym czasie jezdnia wschodnia ul. Wołoskiej zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – będzie zamknięta od ronda Unii Europejskiej do ul. Woronicza.

Ruch jezdnią zachodnią w stronę Ursynowa będzie się odbywać bez utrudnień. Kierowcy powinni jedynie uważać na wygrodzenia pasów do skrętu w lewo w ulice Uniechowskiego i Domaniewską. Piesi kierowani będą naprzemiennie do sąsiadujących przejść w miarę postępu prac.

Objazdy na wschód i zachód

Zamknięty odcinek kierowcy ominą objazdami z dwóch stron ul. Wołoskiej. Od strony wschodniej utrudnienia ominą poruszając się alejami Wilanowską i Niepodległości oraz ul. Woronicza do ul. Wołoskiej lub alejami Wilanowską i Niepodległości oraz ulicami Domaniewską, Samochodową i Woronicza do ul. Wołoskiej. Jeśli zaś na rondzie Unii Europejskiej zdecydują się skręcić na zachód w ul. Marynarską, pojadą dalej ulicami Postępu, Domaniewską, Suwak, Konstruktorską, Racjonalizacji i Woronicza do ul. Wołoskiej lub – w nieco dłuższym wariancie – ulicami Żwirki i Wigury oraz Racławicką do ul. Wołoskiej.

Jadąc ul. Marynarską w stronę al. Wilanowskiej kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w ul. Wołoską. Ze skrajnego lewego pasa dopuszczona będzie możliwość zawrócenia. Jazda na wprost na skrzyżowaniu możliwa będzie z dwóch sąsiednich pasów.

Z ul. Rzymowskiego w stronę ul. Wołoskiej kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w lewo lub w prawo. Wyłączona będzie możliwość jazdy prosto z lewego pasa, a pas do jazdy prosto zostanie wygrodzony.

Nie będzie także możliwości skrętu z al. Wilanowskiej w prawo – prawoskręt także zostanie wygrodzony.

 

Zmiany na ul. Domaniewskiej

Utrzymany będzie wyjazd z ul. Domaniewskiej (od strony ul. Suwak) na ul. Wołoską w prawo na jezdnię w kierunku Ursynowa. Nie będzie można natomiast pojechać prosto w ciągu ul. Domaniewskiej przez skrzyżowanie. Ul. Domaniewska od strony al. Niepodległości straci połączenie z ul. Wołoską – będzie się kończyła ślepo przed skrzyżowaniem. Na wysokości ul. Samochodowej nie zawrócą kierowcy poruszający się w obu kierunkach. Nadal będą jednak mogli skręcić z ul. Domaniewskiej w lewo w ul. Samochodową lub ul. Rodziny Hiszpańskich.

Ul. Magazynowa na skrzyżowaniu z ul. Domaniewską zostanie zawężona wyłącznie do wjazdu. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Magazynowej na ul. Domaniewską. Z posesji między ulicami Magazynową a Wołoską będzie można wyjeżdżać wyłącznie w lewo.

Autobusy pojadą innymi trasami

W czasie prac zmienią się trasy autobusów 12 linii: 136, 138, 189, 218, 317, 402, 504, N01, N33, N34, N36 i N86. Objazd dla linii nr 136 w kierunku Młynowa i 218 do Królikarni został wytyczony ulicami Rzymowskiego, Cybernetyki i Postępu. Z kolei autobusy linii: nr 138 jadące do Utraty, N01 kierujące się do Nowodworów i N33 zmierzające do Zajezdni Woronicza zamknięty odcinek ominą ulicami Modzelewskiego, Domaniewską, Samochodową i Woronicza.

Linia N34 będzie miała objazd w stronę Dworca Centralnego trasą Cybernetyki, Postępu, Domaniewska, Suwak, Konstruktorska, Racjonalizacji i Woronicza. Autobusy linii N36 w kierunku Bokserskiej i N86 na Osiedle Kabaty pojadą ul. Wołoską przez rondo Unii Europejskiej i al. Wilanowską, a w przeciwnym kierunku, do Dworca Centralnego, będą kursowały ul. Samochodową.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl