Nowa jezdnia, nowy chodnik, nowa zieleń. Frezowanie Plus na Targowej i Zamoyskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

08-07-2024

Nowa jezdnia, nowy chodnik, nowa zieleń. Frezowanie Plus na Targowej i Zamoyskiego

Ulice Targowa i Zamoyskiego już niedługo zyskają nową nawierzchnię. Remont przechodzi południowa jezdnia między budynkiem przy ul. Targowej 1 a ul. Lubelską. Wymieniona zostanie także nawierzchnia części chodnika po południowej stronie drogi między al. Zieleniecką a ul. Lubelską. Pozostała część zostanie rozpłytowana w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. W miejscu betonu pojawi się zieleń. Ponadto przeorganizowane zostanie parkowanie.

Prace na ul. Zamoyskiego w rejonie ul. Lubelskiej.

Rozpoczęliśmy już prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego. Wykonawca – firma Wegarten – ruszyła z robotami w miniony weekend. To pierwszy etap, który potrwa do 14 lipca. To „Frezowanie Plus”, więc na remontowanym odcinku zmieni się znacznie więcej niż tylko nawierzchnia jezdni.

Równy także chodnik

Remont obejmie południową jezdnię między budynkiem przy ul. Targowej 1 a ul. Lubelską. W ramach prac nowa nawierzchnia pojawi się w południowej części skrzyżowania ulic Targowej i Sokolej oraz skrzyżowań ul. Zamoyskiego z al. Zieleniecką i ul. Lubelską.

Prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego to również dobra wiadomość dla pieszych. W ramach inwestycji remont przejdzie część chodnika po południowej stronie drogi między al. Zieleniecką a ul. Lubelską oraz kawałek za skrzyżowaniem. Odświeżenie przejdzie również zatoka autobusowa przy przystanku „Al. Zieleniecka” 04.

Więcej zieleni dzięki mieszkańcom

Przy okazji na ulicach Zamoyskiego i Targowej będziemy realizować projekt z budżetu obywatelskiego. Polegać będzie na rozpłytowaniu pozostałej części wspomnianego chodnika między al. Zieleniecką a ul. Lubelską. Zamiast zbędnej kostki brukowej pojawią się zieleńce, dając nieco więcej miejsca rosnącym tam drzewom. Zniknie również część betonowych mis z kwiatami w pobliżu rogatki – po zmianach kwiaty będą mogły rosnąć w ziemi. Dotychczasowe parkowanie skośne zostanie przeorganizowane na bezpieczniejsze parkowanie równoległe. Ponadto pojawią się niskie wygrodzenia, które zabezpieczą zieleń przed nielegalnym parkowaniem.

 

Przygotowany na potrzeby pomysłu z budżetu obywatelskiego projekt organizacji ruchu zakłada również zmiany na jezdni. Lewy pas nie będzie już schodził do środka jezdni przed skrzyżowaniem z ul. Lubelską. Będzie kończył się lewoskrętem, który był do tej pory oddzielnym pasem. Z kolei środkowy pas zostanie „wyprostowany”, a prawy pociągnięty dalej.

Frezujemy dalej

Prace na ulicach Targowej i Zamoyskiego powinny zakończyć się na początku listopada, przy czym te generujące największe utrudnienia w ruchu są i będą prowadzone w wakacje.

Tymczasem szykujemy się już do kolejnych remontów. Wyremontujemy między innymi ul. Odyńca oraz ul. Marszałkowską. Na Mokotowie remont przejdzie jezdnia oraz chodniki między al. Niepodległości a ul. Wołoską. Natomiast w Śródmieściu będziemy frezować zachodnią jezdnię na odcinku od pl. Bankowego do ul. Królewskiej. Ponadto niedawno otworzyliśmy oferty w przetargu na remont al. KEN (jezdnia wschodnia między ulicami Płaskowickiej i Ciszewskiego) oraz ul. Wałbrzyskiej (odcinek między ulicami Puławską a Wróbla wraz z chodnikami).

Powered by Projectic.pl