Nowa nawierzchnia na niemal całej ul. Ordona - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

28-05-2024

Nowa nawierzchnia na niemal całej ul. Ordona

Ruszył remont nawierzchni na ul. Ordona. Odcinek między ulicami Wolską a Kasprzaka będzie miał nie tylko równą jezdnię, ale także odnowione chodniki. Oznacza to, że już niedługo niemal cała ulica będzie miała nową nawierzchnię. Trwa bowiem przebudowa odcinka między Ordona 5B a ul. Stańczyka.

Ulica Ordona, odcinek Wolska-Kasprzaka.

W połowie maja rozpoczęliśmy przebudowę na ul. Lalki. Teraz czas na realizację programu Frezowanie+ na kolejnej ulicy. Właśnie ruszyły prace na ul. Ordona. Wykonawca remontu – firma Efekt – zajmie się fragmentem między ulicami Wolską i Kasprzaka. Po zakończeniu robót odcinek ten przestanie odstawać od pozostałych ulic w okolicy – wyremontowanych w ramach budowy tramwaju na Kasprzaka.

Równa jezdnia i chodniki też

Nawierzchnia jezdni na ul. Ordona między ulicami Wolską i Kasprzaka lata świetności ma już za sobą. Na pewno nie pomogła jej też budowa nowej linii tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka. Dziury, stojąca woda, nierówności – po remoncie to wszystko odejdzie w zapomnienie.

Z wymiany nawierzchni jezdni skorzystają także rowerzyści. W powiązaniu ze zmianami rowerowymi w ramach budowy linii tramwajowej na ul. Kasprzaka na tym odcinku ul. Ordona wyznaczone zostaną pasy rowerowe. Ponadto poza nawierzchnią jezdni wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Starą i zużytą kostkę wymienimy na nowe płyty 50×50.

Właśnie od remontu chodników prace rozpoczął wykonawca. Z kolei cały remont powinien zakończyć przed końcem wakacji i będzie kosztował niecałe 1,7 mln zł. To o ponad 500 tys. zł mniej niż przewidywaliśmy.

Prawie cała Ordona z nową nawierzchnią

Po remoncie wspomnianego odcinka niemal cała ul. Ordona będzie miała nową nawierzchnię. Kontynuujemy bowiem prace na odcinku między budynkiem przy Ordona 5B a ul. Stańczyka.

Dotychczasowa brukowana nawierzchnia na tym fragmencie ulicy nie nadawała się już do użytku. Dlatego, uprzednio zabezpieczona, zostanie pokryta asfaltem, tak jak już to się stało na jezdni zachodniej. Bruk jednak całkowicie nie zniknie pod nawierzchnią. Pozostanie w zatokach postojowych, dzięki którym uporządkujemy parkowanie wzdłuż ulicy.

To nie wszystkie zmiany na tym odcinku Ordona. Pojawią się na nim także pasy rowerowe. Piesi będą korzystać z odnowionych chodników. Ulicę już oświetlają nowe latarnie. Poza tym będzie wzdłuż niej więcej zieleni – posadzimy 40 drzew oraz tysiące krzewów i bylin.

Dzięki tej przebudowie oraz trwającej równolegle przebudowie ul. Jana Kazimierza dwie główne ulice Odolan będą wreszcie dostosowane do potrzeb ich mieszkańców.

Powered by Projectic.pl