Nowa sygnalizacja w Wilanowie i w Wesołej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-09-2019

Nowa sygnalizacja w Wilanowie i w Wesołej

Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic Drewny i Przyczółkowej w Wilanowie oraz Jana Pawła II i Cieplarnianej w Wesołej. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe, to nowe światła wybudujemy jeszcze w tym roku.

Obecna organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Drewny i Przyczółkowej stwarza niebezpieczne sytuacje dla wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy w tym miejscu muszą korzystać z niebezpiecznego lewoskrętu w ul. Przyczółkową a piesi, aby przedostać się na drugą stronę ulicy mają do pokonania dwie szerokie jezdnie. Dodatkowo w tym miejscu infrastruktura rowerowa nie jest spójna i urywa się na wysokości skrzyżowania.

Sygnalizacja świetlna, która ma pojawić się w tym miejscu poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Piesi zyskają dwa dodatkowe przejścia, rowerzyści przejazd rowerowy, który połączy przerwane drogi rowerowe, a kierowcy skręcający w lewo w ul. Przyczółkową wydzieloną fazę sygnalizacji.

Do postępowania na wykonanie tych prac zgłosiła się jedna firma, która realizację zadania wyceniła na 2 mln zł.

W ramach jednej z części przetargu chcemy również wybudować sygnalizację na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Cieplarnianej w Wesołej, o co apelowali radni i władze dzielnicy. Światła mają ułatwić pokonywanie jezdni uczniom pobliskiej szkoły. Chęć realizacji tych prac zgłosiły dwie firmy. Ich oferty mieszczą się w przedziale 470-628 tys. zł brutto.

Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawcy będą mogli przystąpić do prac w terenie. Zakładamy, że budowa sygnalizacji zakończy się jeszcze w tym roku.

Powered by Projectic.pl