Nowa zieleń nad trasą Łazienkowską coraz bliżej – otworzyliśmy oferty - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-03-2020

Nowa zieleń nad trasą Łazienkowską coraz bliżej – otworzyliśmy oferty

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie projektu z budżetu obywatelskiego pt. „Bulwar nad trasą Łazienkowską”. W ramach prac chcemy m.in. posadzić niemal 2 tys. nowych krzewów oraz 20 drzew.

Projekt ma być realizowany wzdłuż al. Armii Ludowej pomiędzy rondem Jazdy Polskiej a ul. Marszałkowską. Całość ma stworzyć przyjemną i estetyczną przestrzeń do spacerowania.

Projekt zakłada posadzenie niemal 2 tys. nowych krzewów oraz prawie 20 drzew. Pojawi się też estetyczna mała architektura – ławki, altany, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. W ramach prac chcemy również ułożyć ponad 1,3 tys. mkw. nowych, antysmogowych chodników. Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W sumie zagłosowały na niego 592 osoby.

Do przetargu zgłosiło aż 7 wykonawców. Ich oferty mieszczą się w przedziale od 1,36 do 1,93 mln zł brutto. Oferty muszą być teraz przez nas dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to prace powinny zakończyć się już latem tego roku.

W ramach tego przetargu chcemy również wybudować łącznik rowerowy rondo Jazdy Polskiej – ul. Polna wraz z wyniesionym przejściem i przejazdem rowerowym.

Powered by Projectic.pl