Nowe azyle na ul. Conrada gotowe - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

11-05-2023

Nowe azyle na ul. Conrada gotowe

Przebudowaliśmy azyle na przejściach dla pieszych przy ul. Conrada na wysokości numerów 10 i 14. Był to jeden z elementów projektu z budżetu obywatelskiego. Prace zostały wykonane w porozumieniu z MPWiK, które w tej lokalizacji odtwarzało teren po budowie kolektora Lindego-Bis.

Przejście dla pieszych na ulicy Conrada.

Projekt pn. „Bezpieczne ulice: Conrada, Sokratesa i Przy Agorze – poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych” cieszył się sporą popularnością wśród mieszkańców. W sumie zagłosowało na niego 1711 osób.

Założenia projektu zgłoszonego przez mieszkańców zostały zrealizowane już na ul. Sokratesa – w ramach jej przebudowy. Zmiany na ul. Przy Agorze będą możliwe po rozstrzygnięciu przetargu, który chcemy ogłosić w najbliższym czasie. Przy ul. Conrada roboty właśnie się zakończyły.

Istniejące do tej pory azyle przy ul. Conrada były zbyt wąskie, co nie zapewniało komfortowego przejścia na drugą stronę jezdni. Azyle zostały więc poszerzone, a geometria jezdni zmieniona. W późniejszym etapie ogłosimy przetarg na wykonanie niskiej zieleni. Do tego czasu azyle zostały wypełnione ziemią – wcześniej była tu zbędna kostka brukowa.

Gospodarne porozumienie

Przy ul. Conrada MPWiK prowadziło prace związane z budową kolektora Lindego-Bis. Roboty te wiązały się z rozebraniem części nawierzchni jezdni. Zwyczajowo wodociągowcy odtwarzają teren, na którym pracowali.

Chcieliśmy jednak wykorzystać ten moment i przy okazji prac odtworzeniowych, wprowadzić zmiany zaproponowane przez mieszkańców.

Dzięki porozumieniu z wodociągowcami, projekt został zrealizowany w najbardziej gospodarny sposób.

Powered by Projectic.pl